Танковий марш-кидок на Одесу

Російські війська можуть опинитися на території України

фото: Foreign Policy
Служба безпеки України має інформацію про плани Російської Федерації щодо створення передумов для введення військ в Україну восени цього року. Про це учора, 13 квітня, заявив заступник голови СБУ Віктор Кононенко. “Ми володіємо інформацією про плани групи в оточенні президента РФ Путіна, яка поставила собі за мету створити передумови для введення вже восени цього року в Україну російських військ під приводом захисту російськомовного населення”, – розповів Віктор Кононенко.
За його словами, в якості приводу для цього росіяни планують задіяти криміналітет, спортсменів, навколокримінальні структури для побиття учасників проросійських заходів, зокрема, вірних Української православної церкви Московського патріархату. “Але ми не дамо їм реалізувати ці плани”, – запевнив заступник голови СБУ.
Нагадаємо, що раніше схожий прогноз висловлював і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, який заявив, що Росія спробує загострити ситуацію в Україні ближче до осені, оскільки зараз зайнята президентськими виборами (які відбулися 18 березня) і чемпіонатом світу з футболу (пройде в червні – липні).
Тим часом прем’єр-міністр Республіки Молдова Павел Філіп заявив про можливість проведення переговорів з українською владою про виведення російських військ з Придністровської Молдовської Республіки (ПМР) через коридор на території України. “Незаконна військова присутність в країнах не призводить до мирного розв’язання конфліктів, навпаки, вони заморожують ситуацію. Ми постійно вимагаємо і просимо виведення російських військ з території Молдови, а також трансформувати нинішню операцію у Придністров’ї в міжнародну цивільну місію з міжнародним мандатом. Ми впевнені, що це допоможе створити належне підгрунтя для розв’язання придністровського конфлікту через переговори”, – заявив він під час 11-го Київського безпекового форуму.
Павел Філіп нагадав, що цього року на Мюнхенській безпековій конференції на спільній з представниками РФ панелі говорив про виведення російських військ з Молдови. Своєю чергою представник Росії пояснив, що існує проблема вивезення озброєння через Україну у зв’язку зі складною ситуацією в державі. “Я його запевнив, що у нас достатньо потужностей і можливостей переконати наших українських друзів зробити коридор, аби можна було вивезти й озброєння, й амуніцію, які все ще зберігаються в Придністров’ї”, – заявив прем’єр Молдови.
Нагадаємо, що в липні 2017 року парламент Молдови прийняв заяву про виведення російських військ з території ПМР. За документ проголосував 61 депутат із 101. На знак протесту зал засідань покинули депутати від опозиційної Партії соціалістів. У цій політичній організації до обрання на пост президента Молдови перебував чинний глава держави Ігор Додон, який сповідує відверто проросійську політику і всіляко пручається спробам вивести з Придністров’я російські війська.
Оперативна група російських військ у Придністров’ї – спадкоємиця 14-ої загальновійськової армії, яка після розпаду СРСР була переведена під юрисдикцію Росії. На сьогоднішній день вона налічує близько 1,2 тисячі солдатів і офіцерів та кілька десятків одиниць бронетехніки.
Максим Розумний, доктор політичних наук, керівник Центру досліджень проблем Російської Федерації Національного інституту стратегічних досліджень вважає, що насправді пропозиція прем’єр-міністра Молдови є вигідною для України. “Україна зацікавлена в тому, щоб війська РФ були виведені з Придністров’я. Очевидно, може бути варіант, який дозволить зробити це без значної небезпеки для територіальної цілісності і національної безпеки України, без заворушень і провокацій. На мою думку, є доволі короткий шлях до Одеси, до морського порту. Так само як Росія колись обіцяла допомогти Україні доправити до нас частину кораблів українського Чорноморського флоту, Україна може у відповідь організувати “морську доставку” російських військовослужбовців через порт Одеси, щоб не везти їх суходолом через всю територію країни”, – написав Максим Розумний в своєму блозі на УНІАН.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.6884 / 4.1MB / SQL:{query_count}