У Грузії можуть забрати “безвіз”

Влада німецької федеральної землі Північний Рейн-Вестфалія офіційно попросила міністра внутрішніх справ ФРН ужити на рівні ЄС заходів для того, щоб скасувати безвізовий режим з Грузією

Як повідомляє Німецька хвиля, свою вимогу там мотивують різким зростанням кількості заяв від громадян Грузії з проханням надати їм політичний притулок, а також підвищеною “кримінальною активністю” грузинів. Менш ніж за рік дії безвізового режиму – з березня 2017-го до лютого 2018 року – кількість грузинських прохачів притулку тільки в землі Північний Рейн-Вестфалія зросла із 170 до 743. Це приріст у понад 400%!
Нині в Німеччині перебуває приблизно три тисячі грузинів, які вже отримали відмову в наданні притулку, і ще три з половиною тисячі, які очікують відповіді. При цьому німців ще й вкрай турбує кримінальна складова. За даними правоохоронних органів ФРН, до 60% громадян Грузії, проти яких були порушені кримінальні справи, мали в Німеччині статус прохача притулку, чия заява ще перебувала на розгляді. “Люди з Грузії приїжджають сюди, подають заяву з проханням про притулок і використовують час в очікуванні відповіді, по-перше, для того, щоб отримувати допомогу для шукачів притулку, а по-друге, для квартирних крадіжок”, – розповів Німецькій хвилі колишній міністр внутрішніх справ ФРН Томас де Мезьєр.
Судячи з усього, німецький терпець незабаром може остаточно урватися. Нагадаємо, що МВС Німеччини із самого початку було проти скасування візового режиму для Тбілісі, й дало згоду лише під тиском МЗС країни та Єврокомісії, які бажали продемонструвати підтримку маленької прозахідної Грузії, що перебуває під тиском Росії. Щоправда, остаточну згоду МВС дало тільки після того, як у ЄС був ухвалений механізм, що дозволяє знову скасувати безвізовий режим. Чи буде цей механізм задіяний багато в чому тепер залежить від самої Грузії.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.5054 / 4.07MB / SQL:{query_count}