Євросоюз та США продовжують блокувати “Північний потік – 2”

Комітет із промисловості, досліджень та енергетики Європейського парламенту підтримав зміни до газової директиви, що має перешкодити будівництву газопроводу “Північний потік – 2”

Йдеться про те, аби дія євросоюзного законодавства – Третього енергетичного пакету – поширювалася на всі без винятку газогони: не лише на ті, що розташовані винятково на суходолі, але й на ті, що проходять через морські акваторії. Відсутність цього положення досі давала можливість Росії та деяким європейським країнам (Австрії, Бельгії, Нідерландам та Німеччині) наполягати на законності будівництва “Північного потоку – 2”.
Ще одного удару завдали Сполучені Штати. Як заявила офіційний представник Державного департаменту Хізер Нойерт, іноземні компанії, що працюють в проекті будівництва “Північного потоку – 2” можуть потрапити під санкції США в рамках закону “Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій” (CAATSA). “Компанії, що працюють в російському секторі, пов’язаному з будівництвом магістральних трубопроводів між Російською Федерацією та іншими країнами, можуть потрапити під санкції відповідно до CAATSA”, – зазначила вона. При цьому Нойерт повідомила, що уряд Сполучених Штатів продовжує офіційно виступати проти “Північного потоку – 2”. “Ми вважаємо, що цей газопровід підірве в цілому енергетичну безпеку і стабільність Європи. Він надасть Росії ще один засіб для чинення тиску на європейські країни, особливо на такі, як Україна”, – заявила вона.
Нагадаємо, що трансбалтійський газопровід “Північний потік – 1” дає можливість Росії щороку помпувати до Європи 55 млрд кубометрів блакитного палива. Щоби повністю зупинити транзит через Україну, в Москві вирішили паралельно першій гілці прокласти ще одну з аналогічною пропускною здатністю.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.5709 / 4.07MB / SQL:{query_count}