Варшава порівняла Хмельницького з Гітлером

Прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький заявив, що Богдан Хмельницький входить до числа тих, хто вчинив найбільші злочини проти єврейського народу

Про це він заявив під час лекції в місті Хелм, присвяченій польсько-єврейським стосункам упродовж століть.
“У нас майже тисяча років співпраці на одній землі з євреями, цього не можна порівняти з іншими країнами в Європі та світі”, – заявив польський прем’єр. При цьому він наголосив, що суверенна Польща ніколи не виганяла євреїв, а в часи нацизму в цій країні відбувалися найбільші репресії за допомогу євреям, і саме в Польщі їм допомагали найбільше.
“Першим великим злочинним актом проти євреїв, який у єврейській історіографії часом прирівнюється до Голокосту, було повстання Хмельницького. Очевидно, що тоді доходило до страшних злочинів, історики кажуть про 100 тисяч вбитих євреїв”, – з якогось дива заявив Матеуш Моравецький. Самозванний “історик” навів епізод з облогою Львова, коли нібито Богдан Хмельницький в обмін на видачу євреїв обіцяв відступити від міста: “Львів відмовив, сказав, що не віддасть єврейських братів і не віддав”. Про те, що насправді гетьман Хмельницький нав­чався у Львівській єзуїтській колегії та був великим патріотом нашого міста, а тому й не пішов на штурм, Моравецький, вочевидь, ніколи не чув.
Але й на цьому польський прем’єр не зупинився. Він також розповів про свою нещодавню поїздку до Торуня: “Один з тамтешніх рабинів представив свій погляд на історію. Він говорив про трьох злочинців – Гітлера, Гіммлера і Хмельницького. Останній – це герой для наших сусідів, а для нас той, хто фактично призвів до першого занепаду Речі Посполитої”.
Нагадаємо, що ухвалений нещодавно в Польщі закон запроваджує покарання за заяви щодо провини польської держави чи поляків у Голокості, а також за вислів “польські табори смерті”. Проти закону категорично виступили Україна, США та Ізраїль.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.2264 / 4.35MB / SQL:{query_count}