Американці розбомбили росіян

У Сирії загинули десятки бойовиків з РФ, які воювали на Донбасі

фото: regnum.ru
Вашингтон укотре втер носа Кремлю. У Сирії, де вже сьомий рік триває запекла громадянська війна, в якій Путін підтримує свого “любого друга” Башара Асада, а Сполучені Штати натомість фінансують та озброюють ворожі Асаду загони опозиції, всього-навсього один американський літак знищив десятки громадян Російської Федерації. Раніше ці бойовики з “групи Вагнера” воювали на Донбасі та вбивали українців.
Справжньою сенсацією стало зізнання одного з най­ман­ців з приватної війсь­кової компанії (ПВК) “Ваг­нер”, якому пощастило вижити під час атаки американської авіації. Найманець пояснив, що перед тим, як потрапити в Сирію російські бойовики укладають контракт із якоюсь фірмою “Європоліс” за цивільними спеціальностями: “завгоспи, геодезисти, топографісти”. “Ми свідомо відмовилися від орденів та медалей і поїхали в Сирійську арабську республіку фактично ніким”, – розповів він.
За його словами, того фатального дня контрольовані Башаром Асадом загони та російські найманці форсували Євфрат із наміром захопити нафтові родовища, що знаходилися по той бік річки. Євфрат хлопці перейшли, але потім почалося… “Нами був запланований штурм, який закінчився повним розгромом. Під удар потрапили три штурмових загони, приблизною чисельністю по 350 осіб кожен. В одному із загонів була група людей, що раніше воювали на Донбасі на стороні ЛДНР. Американці в будь-якому разі знали, що там росіяни. Там тільки одна російська мова в ефірі була”, – пояснив найманець угруповання “Вагнера”, що вижив, і підкреслив, що “втрати в Сирії були кожного відрядження, але таких ще не було ніколи”.
І як дідько наворожив – 14 лютого, на День закоханих – з’явилася інформація про те, що в Сирії в результаті вибуху на складі боєприпасів загинули ще 15 російських найманців. Величезні втрати спричинили в Росії гучний політичний скандал. Один із головних опозиціонерів Григорій Явлінський офіційно зажадав від Путіна відзвітувати про масову загибель росіян у Сирії. Явлінський вважає, що заяви про нібито непричетність офіційної Москви до діяльності приватних військових структур нагадують те, як російська влада знімала із себе відповідальність за загибель російських військових у Чечні та на Донбасі.
Сирія стала для російського лідера Володимира Путіна своєрідним “новим В’єтнамом”, де Москва підтримує одну сторону, а Захід на чолі із Сполученими Штатами – іншу. Таку думку висловив російський журналіст і блогер Павло Казарін на сторінках журналу “Новое время страны”. За його оцінкою, головною проблемою для Путіна в цій історії є те, що, на відміну від України, в Сирії дійсно присутні американці. “У місцевих опозиціонерів у наявності західна зброя. В одному небі з російськими літають американські літаки F-18. На Донбасі російська армія ризикувала зустрітися лише з українською. У Сирії – вже ні. Що, власне, і сталося. Тепер ми сперечаємося лише про кількість загиблих від американських авіаударів росіян. Тих самих, які опинилися не в той час і не в тому місці. Тих самих, існування яких Москва за звичкою запекло заперечує. Але суті це не змінює”, – зазначає Павло Казарін. Він вважає, що Росія придумала собі ворога, з яким довго і завзято воює. Однак Сирія – це “приклад того, що станеться, якщо цей ворог і справді зверне на Росію увагу”. “Класична історія про прогноз, який сам збувається”, – підкреслює журналіст.
Нагадаємо, що в Росії досі так і не прийнятий закон про приватні військові компанії. Очевидно, що в першу чергу цей закон спрямований на легалізацію громадян РФ, які воюють у лавах незаконних збройних формувань так званих “ДНР” та “ЛНР”. Досі вони були змушені писати рапорти на звільнення зі збройних сил РФ, щоб у разі полону Кремль мав можливість заявити, мовляв, це не кадровий військовослужбовець, а всього-навсього “доброволець”. Однак проблема полягає у тому, що подібні “добровольці”, згідно чинного законодавства РФ, вважаються найманцями і взагалі-то повинні сидіти в тюрмі. Якщо закон буде прийнятий (а в Росії інакше й не буває: якщо Путін сказав “треба”, депутати відповідають – “буде зроблено”), громадяни РФ зможуть їхати воювати на Донбас чи у Сирію на цілком законних підставах.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9272 / 4.38MB / SQL:{query_count}