Німців засудили за концтабори

Польський адвокат Лех Обара виграв у німецькому суді справу щодо неприпустимості вживання німецьким суспільним каналом ZDF вислову “польські концентраційні табори”

Як повідомляє Onet.pl, мовиться про справу Кароля Тендери, який під час війни був в’язнем табору смерті. Чоловік подав позов на телеканал ZDF, який у 2013 році назвав Аушвіц і Майданек “польськими концентраційними таборами”. Наголосимо, що Польща завжди відстоювала в міжнародних судах позицію, що Освенцим означає лише назву міста за 60 км від Кракова, а табір смерті, який був облаштований у околицях цього міста, називався “Аушвіц”.
Перше рішення, винесене в цій справі 25 квітня 2016 року судом у Кракові, було не на користь позивача, однак його юристи подали апеляцію і виграли справу. Згідно з рішенням суду, на головній сторінці німецького каналу мали протягом місяця розмістити вибачення. ZDF, однак, розмістив їх на одній з бічних сторінок, а його юристи оскаржили рішення краківського суду в Німеччині. На каналі вважають, що рішення суду в Кракові могло бути винесене під впливом політики партії “Право і справедливість”.
Однак суд у німецькому Кобленці відхилив скаргу ZDF. Це рішення є правомочним, хоча й неостаточним. Канал ще може подати апеляцію до федерального трибуналу в Карлсруе, однак, найімовірніше, до цього справа не дійде. До речі, в німецьких судах зараз розглядають ще два позови поляків щодо вислову “польські концентраційні табори” до газети Mittelbayerische та Radiо B5.
Ще один скандал розгорівся в Італії. Поляки, які живуть у цій країні, виступили з протестом після того, як ресторан у місті Болонья задумав вшанувати Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту (27 січня) за допомоги спеціального “польського меню”. На запрошеннях зображений колючий дріт табору смерті і троянда. Це викликало обурення польської громади в Італії.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8379 / 4.35MB / SQL:{query_count}