Facebook проголосив революцію

Марк Цукерберг започаткував масштабну реформу новинної стрічки соцмережі

фото: thenation.com
За його словами, в 2018-ому році компанія зосередиться на тому, щоб час, проведений у Facebook, “було вит­рачено недаремно”. Марк Цукерберг особливо відзначив той факт, що “хороші відносини з членами сім’ї та друзями позитивно впливають на рівень життя людини і роблять її щасливішою”. Таким чином, Facebook прийняв рішення скоротити кількість публікацій від брендів, великих компаній і засобів масової інформації, замінивши їх на записи від родичів і знайомих. Причиною цього стали повідомлення користувачів, які скаржаться на засилля так званого “громадського контенту” в своїх стрічках.
Згідно з дослідженням, проведеним на замовлення Facebook, використання соціальної мережі для зв’язку з близькими людьми дає можливість користувачам відчувати себе менш самот­німи, що добре позначається на їхньому здоров’ї та настрої. А ось перегляд відеороликів і читання статей та газетних публікацій навпаки не несуть в собі таких позитивних аспектів.
“Я хочу, щоб ви мене зрозуміли: після цих нововедень час, який люди проводять у Facebook, може піти на спад. Але я хочу, щоб час, який ви проводите в нашій соціальній мережі, мав велику цінність. І якщо ми все зробимо правильно, я вірю, що зміни підуть на користь нашій спільноті, а також нашому бізнесу”, – заявив Марк Цукерберг.
Втім, критики соціальної мережі бачать в новому підході Facebook не турботу про щастя своїх користувачів, а бажання сховатися від шквалу критики. Останній рік був непростим для дітища Цукерберга, але найголовнішим гріхом Facebook було визнано масове поширення fake news, або недостовірних новин, які змогли вплинути на громадську думку і навіть визначили результат президентських виборів у США у листопаді 2016 року.
Габріель Канн зі Школи журналістики і комунікацій Південно-Каліфорнійського університету розповів ВВС, що такий крок з боку Марка Цукерберга демонструє визнання того факту, що Facebook має великий вплив на сучасне суспільство. “Зараз Facebook намагається загасити всі ті пожежі, які палають навколо нього, намагаючись відновити своє “добре і пухнасте” ім’я”, – наголосив Габріель Канн.
Тим часом у світі вже давно йде війна з “фейковими новинами”, яка поступово охоплює все нові й нові країни. Найбільш жорсткі заходи з боротьби з недостовірною інформацією в соціальних мережах вжила Німеччина. У червні німецький уряд ухвалив законопроект про запровадження штрафів за поширення fake news і публікацій, що розпалюють ненависть. Таким чином, тепер соцмережі можуть бути оштрафовані на суму, що досягає 50 млн євро. Закон виділяє 24 години на знищення або блокування протиправного контенту. Якщо соціальна мережа впродовж цього часу не видаляє публікацію, вона буде оштрафована. Щоправда, відзначається, що для потрапляння під фінансові санкції потрібно не одне, а кілька подібних порушень.
Слідом за Німеччиною прийняти закон про покарання за fake news планує і президент Франції Еммануель Макрон. У поданому ним законопроекті йдеться про необхідність посилення контролю за контентом соціальних мереж. Рішення про штраф буде прийматися судом. Однак законопроект Макрона вже встигли розкритикувати противники цензури в інтернеті. Крім того, деякі політологи висловили побоювання щодо того, що терміну fake news важко дати чітке юридичне визначення – під нього потрапляють як думки, з якими хтось не згоден, так і “божевільна брехня, яка хоче підірвати демократичний процес”.
Тим часом американська компанія ThreatConnect Inc, що працює в сфері комп’ютерної безпеки, попередила, що російські хакери можуть планувати атаки на сайти антидопінгових агентств під час Олімпіади в Південній Кореї. Такий висновок фахівці компанії зробили після того, як виявили реєстрацію трьох нових доменів, що копіюють сайти комісії Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA), антидопінгового агентства США і Олімпійської ради Азії. У доповіді ThreatConnect Inc сказано, що ці сайти можуть являти собою базу для потенційних хакерських атак.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5390 / 3.99MB / SQL:{query_count}