Український паспорт крутіший за російський

Завдяки отриманню безвізового режиму з країнами Шенгенської зони Україна посіла перше місце в світовому рейтингу паспортів серед країн колишнього СРСР (за винятком держав Балтії) та 44-те в світі з 200 проаналізованих країн

Про це свідчать дані компанії Henley & Partners, яка складає щорічний індекс паспортів за можливості відвідувати різні держави світу без візи.
Протягом останніх п’яти років перше місце в світовому рейтингу незмінно посідає паспорт громадянина Німеччини, з яким можна подорожувати без візи в 177 країн світу. Друге місце дісталося Сінгапуру (176 країн), третє розділили одразу вісім держав: Британія, Данія, Італія, Норвегія, Фінляндія, Франція, Швеція, Японія. Громадяни цих країн здобули можливість відвідувати без візи 175 країн світу. Росія поступилася Україні й зайняла 48 місце, розділивши його з Республікою Молдова та Чорногорією. Останнє місце в рейтингу цілком прогнозовано дісталося Афганістану, громадянам якого відкритий безвізовий доступ лише в 24 країни світу.
Індекс паспортів Henley & Partners, раніше відомий як індекс візових обмежень (перейменований в 2018 році), видається з 2006 року в співпраці з Міжнародною асоціацією повітряного транспорту (IATA), яка підтримує найбільшу в світі базу туристичної інформації.
Тим часом, як повідомив речник Державної міграційної служби Сергій Гунько, протягом 2017 року ДМС оформила майже чотири мільйони біометричних паспортів. З моменту запровадження безвізового режиму з Євросоюзом – 11 червня 2017 року – ним скористалися 355 тисяч українців, а загалом український кордон у європейському напрямку перетнули 10,6 млн громадян України. При цьому понад 2,5 млн, які хоч і мали біометричні паспорти, подорожували з раніше виданими довгостроковими візами. 7,7 млн виїхали до країн ЄС за візами в закордонних паспортах старого зразка.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4392 / 3.96MB / SQL:{query_count}