Росію хочуть вигнати з Інтерполу

Міжнародну поліцейську організацію звинувачують в політичній заангажованості

фото: worldlegalcorp.com
Засновник британського фонду Hermitage Capital Management (HCM) Вільям Браудер закликав призупинити членство Росії в Інтерполі за “неприпустиме зловживання” механізмами роботи цієї міжнародної організації. Зі слів Браудера, РФ ушосте звернулася в Інтерпол з приводу його ареш­ту “після того, як попередні п’ять запитів були відхилені як нелегітимні і політично мотивовані”. 
Раніше представник Генпрокуратури РФ Михайло Рєзніченко повідомив, що відомство готує черговий запит на оголошення бізнесмена в міжнародний розшук і його екстрадицію в Росію. Це нібито пов’язано з тим, що Тверський районний суд Москви 29 грудня заочно засудив британського фінансиста до дев’яти років позбавлення волі за “навмисне банкрутство та ухилення від сплати податків”. 
Нагадаємо, що Hermitage Capital Management із 1995 по 2006 роки був одним із найбільших зарубіжних інвестфондів на російському фондовому ринку. В 2007 році прокуратура РФ запідозрила його дочірні підприємства в ухиленні від сплати податків. Після обшуків у компанії юрист фонду Сергій Магнітський звинуватив чиновників МВС та прокуратури у використанні отриманих ними матеріалів для розкрадання в державі понад 230 млн доларів.
У відповідь силовики висунули обвинувачення проти самого Магнітського. Юрист був заарештований і помер у СІЗО в листопаді 2009 року у віці 37 років. Офіційно – через хворобу, хоча є всі підстави вважати, що чоловік не витримав тортур під час допитів. У 2012 році в США був прий­нятий “закон Магнітського”, який забороняв в’їзд до США причетних до загибелі юриста в СІЗО. Пізніше цей список постійно розширювався – влада США включала у нього посадових осіб РФ, відповідальних за грубі порушення прав людини. В Кремлі закон сприйняли дуже болісно (нагадаємо, це було ще до запровадження проти РФ широких міжнародних санкцій) і вирішили за будь-яку ціну зіпсувати життя його ініціаторові Вільяму Браудеру. Загалом претензій до міжнародної поліцейської організації накопичилося чимало. Багато хто закидає Інтерполу політичну заангажованість, причому дивним чином у базі розшуку опиняються люди, які в той чи той спосіб дратують Кремль. 
23 грудня 2017 року в 
аеропорту Женеви за запитом РФ затримали, а потім відпустили Арсенія Яценюка. Нагадаємо, що в травні 2017 року Слідчий комітет РФ подав запит до Генерального секретаріату Інтерполу у французькому Ліоні про оголошення в міжнародний розшук екс-прем’єра України. Обвинувачення просто сенсаційні: “участь в озброєній банді” та “умисне вбивство двох або більше людей, скоєне за попередньою змовою групою осіб”.
Запит РФ у Інтерпол був поданий на основі заочного ордера на арешт Арсенія Яценюка, виданого судом міста Єсентуки Ставропольського краю. Російські слідчі обвинувачують Арсенія Яценюка в тому, що він “брав участь в атаках на російських військовослужбовців у Грозному в період із 31 грудня 1994-го по 2 січня 1995 року”. Якщо вірити російським слідчим, лише за три дні на той час 20-річний студент юридичного факультету Чернівецького університету “вогнем із автомата Калашникова вбив 30 і поранив 13 російських військовослужбовців”. Погодьтеся, що навіть голлівудському Рембо таке не до снаги.
Водночас жодного діяча з оточення Януковича в базі розшуку Інтерполу немає. Нагадаємо, що в серпні 2014 року Президент Петро Порошенко заявляв, що до Інтерполу подані документи на 27 посадовців колишнього режиму. За менш ніж три роки вже нікого з них Інтерпол не шукає… В травні 2017-го були зняті з розшуку сам Віктор Янукович і його син Олександр. У всіх випадках причиною зняття з розшуку було те, що “інкриміновані їм злочини мали місце під час зміни влади, а тому містять ознаки політичних переслідувань”.
Ось таку дивну тактику сповідує міжнародна поліцейська організація. Британець Вільям Браудер та українець Арсеній Яценюк, які залили Путіну за шкуру сала, з підозрілою регулярністю опиняються в розшуковій базі даних Інтерполу, натомість обвинувачення проти Януковича і компанії “містять ознаки політичних переслідувань”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4281 / 4MB / SQL:{query_count}