Україна перевірить російські пальці

На кордоні з Росією запрацював біометричний контроль

фото: 112.ua
Відучора, 27 грудня, в основних пунктах пропуску на українсько-російському кордоні почали застосовувати спеціальні мобільні комплекси біометричного контролю. Як повідомляє ТСН. Ранок, це зроблено для перевірки готовності українських прикордонників до тотальної перевірки громадян Росії, які мають намір в’їхати на територію України, що запрацює із 1 січня 2018 року.
Помічник голови Державної прикордонної служби України (ДПСУ) Олег Слободян повідомив, що тестування системи біометричного контролю вже розпочалося в пунктах пропуску “Гоптівка” (Харківська область) і “Бачівськ” (Сумська обл.). Олег Слободян зазначив, що ДПСУ підготувала й оприлюднила відеоролики для іноземців з інструкціями та правилами проходження даної системи контролю при в’їзді в Україну.
Своєю чергою радник міністра внутрішніх справ України Зорян Шкіряк повідомив, що з нового року в 157 міжнародних пунктах пропуску для наземного транспорту та в аеропортах запрацює нова система фіксації біометричних даних. Вона не лише дозволить контролювати термін перебування іноземців в Україні, але й буде під’єднана до баз Інтерполу. Перевірятимуть паспорти, ID-картки, водійські посвідчення і навіть техпаспорти на транспортні засоби. За словами прикордонників, технічні проблеми з в’їздом в Україну можуть виникнути лише у тих, хто не має біометричних паспортів.
Водночас, як наголосили в ДПСУ, перевірка біометричних даних не стосуватиметься громадян України, які проживають у Криму. Про це повідомив речник Держприкордонслужби України Олег Слободян, передають Крим.Реалії. “На тій стороні адмінкордону перебувають наші громадяни, вони не є суб’єктами дії цього рішення. Водночас на півострові можуть перебувати іноземці, які з контрольованої частини України за наявності всіх підстав попрямували до Криму. Тому тут також встановлюватимуться пристрої для біометричного контролю, але на другій лінії контролю. На першій лінії в обов’язковому порядку перевірка біометричних даних не здійснюватиметься”, – цитує спікера ДПСУ видання Крим.Реалії.
Олег Слободян також нагадав, що паспорти російського зразка з реєстрацією в Криму не є дійсними: “Це не документ, брати його до уваги ми не будемо. Якщо це людина, наприклад, із Москви, яка незаконно потрапила до Криму й намагатиметься потрапити на материкову Україну, то вона порушила законодавство України, оскільки проїхала через закриті пункти пропуску. Такому громадянину ми можемо заборонити в’їзд, він не буде пропущений через адмінкордон”.
Також у ДПСУ пояснили, що біометричний конт­роль не здійснюватиметься на контрольно-пропускних пунктах на лінії розмежування із самопроголошеними “ДНР” та “ЛНР”. “Лінію розмежування громадяни РФ можуть перетинати тільки з тієї території, яка конт­ролюється Україною, на ту територію, яка тимчасово нам непідконтрольна, – пояснив Олег Слободян. – Для того, щоб потрапити на КПП у зоні АТО, російським громадянам необхідно офіційно перетнути кордон на діючих пунктах пропуску. Звичайно, їм доведеться пройти біометричну перевірку там, де вони будуть заїжджати в Україну”.
Нагадаємо, що 1 вересня Президент України Петро Порошенко заявив, що 1 січня 2018 року в Україні має запрацювати система фіксації біометричних даних на пунктах пропуску через державний кордон – і громадяни країн, які становлять ризики для України, мають перетинати кордон за біомет­ричними паспортами або ж у них братимуть біометричні дані на кордоні. Того ж дня глава держави підписав рішення Ради національної безпеки і оборони (РНБО) про посилення контролю за в’їздом та виїздом з України.
Через деякий час міністр закордонних справ України Павло Клімкін анонсував введення повноцінного візового режиму з Російською Федерацією в разі, якщо “не спрацює механізм біометричного контролю”. У Москві вже пообіцяли “дзеркальну відповідь”, тобто введення віз для громадян України.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4404 / 3.99MB / SQL:{query_count}