На Донбасі можуть з’явитися німці та французи

Росія готова відновити роботу Спільного центру з координації та контролю

фото: radiosvoboda.org
Адміністрація президента РФ готова обговорювати пропозицію Петра Порошенка щодо поповнення Спільного центру з координації та контролю припинення вогню і стабілізації на лінії зіткнення сторін  на Донбасі (СЦКК) офіцерами з Франції та Німеччини. Про це вчора, 22 грудня, повідомив прес-секретар Путіна Дмитро Пєсков. Він зазначив, що пропозиція Президента України включити до складу СЦКК французьких і німецьких офіцерів “підлягає всебічному узгодженню”. Дмитро Пєсков також заявив, що Росія може повернутися до складу Спільного центру з координації та контролю, але на певних умовах.
Нагадаємо, що 19 грудня Російська Федерація відкликала своїх військових із Спільного центру контролю і координації припинення вогню і стабілізації на лінії зіткнення сторін на Донбасі. Офіційна причина: напружена морально-психологічна обстановка. Міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров заявив, що українська сторона нібито “робить усе, аби поставити російських офіцерів у СЦКК у нестерпні умови, висуваючи вимоги, які неможливо виконати”.
Група з контролю за дотриманням Мінського протоколу, до якої увійшли представники української та російської сторін, була створена 26 вересня 2014 року. Вона виконує зовсім інші завдання, ніж спостережна місія Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ). Спочатку офіцери обох країн (українські зі свого боку фронту, 75 росіян – з боку тимчасово непідконтрольної території) лише спостерігали за виконанням Мінських угод у сфері припинення вогню. Після того як були підписані документи щодо відведення важкого озброєння, СЦКК почав моніторинг виконання сторонами цієї угоди та координував тимчасові перемир’я для виконання ремонтно-відновлювальних робіт на лінії розмежування.
При цьому всі офіцери з РФ, які входили до складу Спільного центру з координації та контролю (їхня ротація відбувалася кожні три місяці), в’їжджали в ОРДЛО виключно через офіційні, контрольовані Україною пункти перетину кордону, маючи при собі службові паспорти.
Повернення офіцерів з РФ додому дивним чином збіглося з різкою активізацією сепаратистів. В українському Генштабі одразу попередили, що за даними військової розвідки, вже найближчим часом бойовики ОРДЛО можуть вдатися до агресивних наступальних дій по всій лінії зіткнення. “Зокрема, ворог планує активізувати роботу своїх диверсійно-розвідувальних груп на військових об’єктах Збройних сил України, об’єктах енергетичної і транспортної інфраструктури, збільшити кількість провокативних обстрілів у бік наших позицій та житлових кварталів населених пунктів поблизу лінії розмежування”, – повідомив прес-центр штабу АТО.
“Крім того, для обвинувачення сил АТО в порушені Мінських домовленостей бойовики частіше обстрілюватимуть власні позиції із ствольної артилерії великого калібру, реактивних систем, танків та інших видів озброєння”, – додали там. Також у штабі АТО наголосили, що ці провокації “спрямовані на обурення місцевого населення з метою негативного ставлення, а іноді й агресії в бік українських військ, особливо напередодні консультацій у “Нормандському форматі” та засідання тристоронньої контактної групи у Мінську, планових візитів представників ОБСЄ та інше”.
Одним із доказів цього може вважатися поява на Донецькому напрямку групи сербських найманців-снайперів. За даними розвідки Міністерства оборони України, ватажок групи – Деян Беріч з позивним “Декі”. У 2015 році він уже був затриманий силами АТО, але потім його обміняли на українських військовослужбовців.
Відкликання російських офіцерів із СЦКК може мати й ще один наслідок – дискредитацію ідеї введення на Донбас миротворчої місії під егідою Організації Об’єднаних Націй. Мовляв, дивіться: навіть російським офіцерам створили “напружену морально-психологічну обстановку”, що ж буде із “блакитними шоломами”, які й мови не знають, і в місцевих реаліях не орієнтуються?

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4517 / 3.99MB / SQL:{query_count}