Трибунал у Гаазі взявся за Донбас

Прокуратура Міжнародного кримінального суду (МКС) розглядає можливість кваліфікації бойових дій на Донбасі як міжнародного конфлікту

Про це мовиться у результатах попереднього розслідування подій в Україні, викладених у щорічній доповіді прокурора МКС Фату Бенсуди.
“Канцелярія прокурора і далі розглядає заяви про те, що Російська Федерація здійснювала і здійснює загальний контроль над збройними групами на сході України, щоби встановити, чи можна розглядати цей збройний конфлікт як, по суті, міжнародний”, – зазначено в доповіді. Наголошується також, що факт існування такого конфлікту передбачає застосування статей Римського статуту, які стосуються збройних конфліктів міжнародного характеру. В доповіді йдеться про події часів Революції Гідності, анексії Криму і початку агресії РФ проти України на сході, а також про ймовірні злочини на окупованих територіях.
“Канцелярія прокурора також подала додаткові відомості, що вказують на факт існування прямого військового протистояння між збройними силами РФ та України”, – зазначає прокурор МКС. Описуючи загострення боїв у Іловайську в 2014 році та в Дебальцевому в 2015-ому, Фату Бенсуда наголошує, що зростання інтенсивності бойових дій “пояснюється можливим припливом з РФ військ, транспортних засобів і озброєнь для посилення позицій збройних груп”.
Крім того, зі слів прокурора, після 20 лютого 2014 року на сході України зафіксовано понад 1200 випадків можливого скоєння злочинів. Мовиться про понад 10 тисяч загиблих, зокрема 2,5 тисячі цивільних, тримання під вартою та застосування тортур як до бійців, так і до цивільних, сексуальні та гендерні злочини, руйнування цивільних об’єктів та зникнення більш ніж 15 тисяч осіб. Понад те, Фату Бенсуда посилається на попереднє оприлюднення оцінки подій в Криму, кваліфікованих як “міжнародний збройний конфлікт між Україною і РФ”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8061 / 4.34MB / SQL:{query_count}