Донецьк переїхав у Африку

Російські бойовики з Донбасу почали воювати в Південному Судані

фото: ukranews.com
Керівник однієї з російських приватних військових компаній (ПВК) Олег Криніцин розповів Російській службі Бі-бі-сі, що деякі учасники бойових дій на Донбасі та в Сирії тепер воюють… у Південному Судані, де триває збройний конфлікт між центральним урядом і місцевими сепаратистами. Цю інформацію підтвердив і сумнозвісний Ігор Стрєлков, який зазначив, що в Африці з’явилися бойовики ПВК “Вагнер”.
Як пише російський сайт Фонтанка, загадковий Вагнер – це 47-річний підполковник запасу Дмитро Уткін. “Професійний військовий, до 2013 року – командир дислокованого в Псковській області 700-го окремого загону спецназу ГРУ. Після звільнення в запас працював у Moran Security Group – приватній компанії, яка спеціалізується на охороні морських суден у районах, де діють морські пірати. З 2014 року – власник ПВК, яка за його позивним отримала умовне найменування “Вагнер”. Відомо, що Вагнер є великим шанувальником ідей Гітлера, навіть позивний собі взяв на честь улюбленого композитора фюрера.
За деякими даними, кар’єра головного російського найманця почалася ще під час анексії Криму. “Його групи працювали спільно з армійськими частинами: роззброювали українську армію та брали під контроль об’єкти на території півострова. ПВК ідеально підходила для нової гібридної війни – вишколені бійці, ніяк при цьому формально не пов’язані зі збройними силами РФ”, – пише російський журнал “Спутник и Погром”.
Після анексії півострова “вагнерівцям” швиденько знайшлася робота на Донбасі. Звісно, кілька сотень професійних бійців не могли переламати хід конфлікту, але стали стрижнем для юрби недосвідчених “шахтарів і трактористів”. Завдяки цій підтримці сепаратисти зуміли стрімко дестабілізувати українські силові структури на території двох областей, паралізувати роботу місцевої влади та захопити склади зі зброєю.
Із початку 2015 року ширилися чутки про те, що саме група Вагнера стоїть за ліквідацією низки занадто самостійних польових командирів. Серед інших згадувалася ліквідація Бетмена, Олексія Мозгового та Павла Дрьомова. Доказів, звичайно, немає, але версія про те, що саме “вагнерівці” зачищали самопроголошені республіки від зухвалих і некерованих командирів, певний час була вельми поширена по обидва боки лінії фронту.
Як пише сайт strana.ua, до групи Вагнера входять не тільки росіяни, але й українці та білоруси. “Це дуже підготовлені люди, з міцною ідеологічною основою. Випадковий доброволець туди не потрапить. Яка ідеологічна основа? “Русскій мір”. Там і громадяни України, і білоруси і, звісно, росіяни. Велика кількість українців не повинна дивувати – станом на 1990 рік 80% офіцерів у радянському спецназі та повітряно-десантних військах були саме українцями. А ще у Вагнера є осетини, абхази та грузини”, – розповіло джерело strana.ua.
База підготовки бійців Вагнера розташована в Краснодарському краї біля хутора Молькіно, де також дислокується 10-та окрема бригада спецпризначення ГРУ РФ, стверджує Газета.ру, додаючи, що перед початком сирійської кампанії полігон був серйозно модернізований. Відомо, що Вагнер платить бійцям по кілька тисяч доларів на місяць. “Але багатьом із тих, що там воюють, не важливо, скільки грошей. Це люди, котрі просто люблять воювати. Після війни їм дуже складно соціалізуватися: хтось починає пити, хтось накладає на себе руки. Тому, коли їм пропонують займатися звичною справою в ПВК, багато хто погоджується”, – пише джерело.
Наголосимо, що, відповідно до законодавства РФ, воювати найманцем у іншій країні – незаконно. За це навіть передбачена кримінальна відповідальність. Проте щось підказує, що це навряд чи вплине на плани Уткіна-Вагнера, котрий став важливим елементом російської тактики гібридної війни. Його ПВК, з одного боку, тісно пов’язана із державою та виконує усю потрібну Кремлю брудну роботу, а з другого – формально вважається приватною ініціативою відставного підполковника.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5335 / 3.99MB / SQL:{query_count}