“Бацька” оголосив полювання на українців

КДБ Білорусі арештував директора українського заводу

фото: udf.by
Комітет державної безпеки Білорусі нарешті офіційно підтвердив затримання головного металурга ВАТ “Мінський тракторний завод” (МТЗ) Андрія Карася і голови правління українського ПАТ “Завод обважнювачів” (м. Костянтинівка Донецької обл.) Олександра Скиби. Причому насправді арешти були проведені ще 15 листопада, але Мінськ досі відхрещувався від цієї скандальної справи.
І ось з’явилося перше офіційне повідомлення. “КДБ Республіки Білорусь у рамках боротьби з корупцією та економічними злочинами на гарячому при отриманні хабара 2800 доларів США від голови правління ПАТ “Завод обважнювачів” (Україна) громадянина України Скиби А.С. затриманий головний металург ВАТ “Мінський тракторний завод” Карась А.Н. Усього встановлено більше 20 фактів корупційної діяльності посадових осіб МТЗ на загальну суму понад 40 тисяч доларів США”, – розповіли в КДБ Білорусі.
Нагадаємо, що це вже не перший арешт громадян України білоруськими спецслужбами. Так, 16 листопада стало відомо про те, що ще 25 жовтня в Мінську був затриманий власний кореспондент “Українського радіо” Павло Шаройко (до речі, випускник факультету військової журналістики Львівського військово-політичного училища. – “Львівська Пошта”). Офіційний представник КДБ Білорусі тоді повідомив, що українського журналіста звинувачують у “створенні в республіці агентурної мережі”. З його слів, українець нібито визнав, що є кадровим співробітником Головного управління розвідки Міністерства оборони України (ГУР МО), а координацію його розвідувальної діяльності нібито здійснював радник посольства України в Білорусі Ігор Скворцов, через що останній був оголошений персоною нон ґрата. У ГУР МО спростували цю інформацію, зазначивши, що раніше Павло Шаройко дійсно працював на посаді начальника прес-служби розвідки в званні полковника, однак ще у 2009 році був звільнений з військової служби за станом здоров’я.
Як пише БЕЛТА, білоруський президент зазначив, що був у курсі ситуації із самого початку. “Петро Порошенко сам поставив мені це запитання. І я йому відповів фактами. Я йому зізнався, що з першого до останнього дня операції з нейтралізації шпигунської мережі був у курсі. Така практика – голова КДБ мені доповів одразу”, – сказав Олександр Лукашенко. І відразу обурився, що саме українська сторона порушила домовленість про замовчування інциденту: “Вони зчинили ґвалт, все було злито в засоби масової інформації. Не знаю, навіщо був потрібен цей скандал. Але Порошенко порушив нашу домовленість”.
На закиди про московський слід у справі українського журналіста білоруський президент відрубав: “Журналістське прикриття використовують багато країн. Я вже з цим стикався багато разів. Але як зрозуміти білоруса (громадянин України Павло Шаройко за національністю білорус. – “Львівська Пошта”), який за копійки працював на іноземну, нехай навіть і не зовсім чужу, розвідку?”.
Водночас інтернет-ресурс “Білоруський партизан” має сумніви щодо шпигування українця: “На відеозаписі його зізнання виглядає так, що чоловік начебто постійно читає чужий текст із підлоги. Чи станемо іронізувати над тим, що “розвідник” зберігав у себе вже відправлені “до Центру” донесення, ніби збираючи проти себе докази? Демонстрований побіжно “секретний” документ, нібито викрадений Шаройком, не має необхідного в таких випадках оформлення”.
Ще скандальніша історія трапилася в серпні цього року, коли на території Білорусі зник 19-річний українець Павло Гриб, який поїхав до Гомеля, щоб зустрітися з дівчиною-росіянкою, з якою познайомився через інтернет. Лише через кілька тижнів батько хлопця – колишній офіцер-прикордонник, а нині військовий капелан Ігор Гриб – зміг відшукати сина, який опинився… аж у СІЗО російського Краснодара.
ФСБ Росії висунула хлопцеві обвинувачення в підготовці якихось терактів. Незабаром 17-річна жителька міста Сочі в інтерв’ю ТСН зізналася, що справді запросила хлопця до Білорусі, причому змусили її це зробити працівники ФСБ Росії. При цьому офіційний Мінськ так і не спромігся дати докладні пояснення, чому громадянин України, який офіційно перетнув українсько-білоруський кордон, раптом опинився в тюрмі російського Краснодара.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4086 / 3.99MB / SQL:{query_count}