Україна – Польща: суперечки тривають

Польський політолог і публіцист доктор Єжи Тарґальський в інтерв’ю порталу fronda.pl заявив, що відносини між Польщею та Україною не мають жодних шансів на поліпшення, позаяк поляки хочуть певної “війни” з Україною, тобто “хочуть собі надолужити відчуття поразки в суперництві з німцями та виявити свою перевагу над Україною”

“По-перше не буде жодного польсько-українського порозуміння, поки поляки не визнають, що УПА – так, скоїла геноцид на Волині, але УПА також протягом 15 років боролася із “совєтами” за незалежність України, а з другого боку – поки українці не визнають, що УПА боролася 15 років із “совєтами” за незалежність України, але раніше скоїла на Волині геноцид. І це основа”, – вважає Єжи Тарґальський.
“У Польщі спостерігаємо за масштабним розкручуванням спіралі ненависті до українців та України. Відповідальність за це несуть два кола – так звані кресові середовища та російська агентура”, – вказує Єжи Тарґальський. З його слів, нині кожен польський політик і кожен журналіст, який хоче здобути популярність, грає на антиукраїнських нотах. “Розпочата боротьба за виборчі голоси, популярність, гроші – все через ескалацію ненависті до України”, – каже політолог.
Єжи Тарґальський наводить приклад останніх днів: щойно міністр закордонних справ Вітольд Ващиковський відчув, що його можуть замінити на посаді, як негайно використав антиукраїнську риторику, аби повернути собі колишню популярність. Публіцист наголошує, що активісти партії “Право і справедливість” дедалі частіше вбачають у актиукраїнській риториці засіб для здобуття голосів виборців. “Переможуть ті, що сильніше вдарять по українцях. Партія “Право і справедливість” – одна з відповідальних за такий стан речей, оскільки не реалізувала жодної розумної політики і не намагалася покласти край антиукраїнським скандалам в Польщі”, – стверджує Єжи Тарґальський.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0331 / 4.35MB / SQL:{query_count}