Гроші Януковича зацікавили ФБР

Екс-главу виборчого штабу Трампа Пола Манафорта взяли під домашній арешт

фото: media.gq.com
У Сполучених Штатах висунули перші офіційні обвинувачення у справі про “російське втручання” в президентські вибори 2016 року. “Під роздачу” потрапили колишній глава виборчого штабу Дональда Трампа Пол Манафорт і його діловий партнер Рік Гейтс. Обидвом були були пред’явлені обвинувачення за 12 пунктами, включаючи “змову проти Сполучених Штатів, змову з метою відмивання грошей та щонайменше сім фактів відмови в наданні звітів про рахунки в іноземних банках”. Манафорта і Гейтса взяли під домашній арешт.
Наразі співробітники ФБР вивчають більше десятка сумнівних фінансових транзакцій декількох офшорних компаній, пов’язаних із Полом Манафортом. За даними видання BuzzFeed, уже зараз підозрілими визнали 13 фінансових переказів, здійснених у період з 2012-го по 2013 рік. Їх загальна сума оцінюється в 3 млн доларів. Зокрема, компанія Global Endeavour, зареєстрована в державі Сент-Вінсент і Гренадіни, переказала 750 тисяч доларів з України в останні місяці перебування Януковича при владі.
19 вересня стало відомо, що в рамках розслідування зв’язків команди Трампа з Москвою, американські спецслужби прослуховували телефонні розмови Пола Манафорта. Причому прослуховування розпочалося ще до виборів президента США, але за телефонними розмовами Манафорта продовжили стежити і після голосування, хоча екс-глава штабу на той час уже не працював із Дональдом Трампом. У результаті спецслужби встановили, що Пол Манафорт відкрито пропонував деяким представникам Росії “допомогти” з кампанією Трампа (проте в чому саме полягала допомога, поки що не уточнюється).
Нагадаємо, що в серпні 2016 року, на заключному етапі передвиборчої кампанії в США, Національне антикорупційне бюро України оприлюднило ксерокопії бухгалтерської звітності Партії регіонів – так званої “чорної книги”, що містить інформацію про сірі платежі, які здійснювалися за прямою вказівкою Януковича.
У документах за період з 2007 по 2012 рік неодноразово згадувалося прізвище Пола Манафорта з грошовими сумами навпроти – загалом на суму 2,7 млн доларів. 
Через кілька днів після публікації цих даних агентство The Associated Press повідомило нові відомості про зв’язок Пола Манафорта з режимом Януковича. У статті стверджувалося, що екс-главі передвиборного штабу Трампа вдалося таємно перевести 2,2 млн доларів американським лобістським фірмам, щоб ті просували інтереси режиму регіоналів у Вашингтоні.
Відповідно до американського законодавства, кожен, хто працює за дорученням і в інтересах іноземного уряду чи політичної партії, зобов’язаний подати декларацію про таку діяльність на ім’я міністра юстиції. Однак Пол Манафорт не реєструвався як лобіст, що представляє інтереси України. Хоча у “чорній книзі” регіоналів підписів Манафорта не було в жодній графі – на тлі гучного скандалу політтехнолог був змушений покинути пост глави передвиборного штабу Дональда Трампа.
Тим часом дані про втручання Росії у вибори в США оприлюднили Google, Facebook і Twitter. Компанії стверджують, що в мережі публікувалися мільйони проросійських постів з фальшивих акаунтів. Зокрема, Facebook повідомив, що пости, пов’язані з інтересами Росії, в соцмережі бачили 126 мільйонів американців, або близько 40 відсотків населення країни. Google стверджує, що проросійський контент активно просувався через відеохостинг YouTube. Компанія нарахувала 17 каналів, що опублікували 1108 проросійських роликів загальною тривалістю 43 години.
Facebook і Google стверджують, що до виробництва контенту було причетне російське “Агентство інтернет-досліджень”. За підрахунками Twitter, з цією компанією пов’язані 2,7 тисячі профілів платформи мікроблогів. Із 1 вересня 2016 року по 15 листопада 2016-го, за даними сервісу, ці акаунти опублікували 1,4 мільйона повідомлень, пов’язаних з Росією. 
Нагадаємо, що Росію неодноразово звинувачували у втручанні у вибори президента США. Зокрема, американські журналісти і чиновники стверджували, що “російські хакери” викрали кореспонденцію демократів і опублікували в інтернеті, а також намагалися проникнути в електронну систему підрахунку голосів. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.5590 / 3.99MB / SQL:{query_count}