“Бацька” проти “русского мира”

Слідчий комітет Білорусі завершив розслідування кримінальної справи стосовно авторів російських інформресурсів, обвинувачених у розпалюванні міжнаціональної ворожнечі

Як інформує інтернет-видання Білоруський партизан, у справі проходить три фігуранти.
Мовиться про шеф-редактора інформагентства Регнум Юрія Баранчика, жителя міста Брест Дмитра Алімкіна та викладача Білоруського державного університету інформатики та радіоелектроніки з Мінська Юрія Павловця. Всі вони всіляко прославляли концепцію “русского мира” та заперечували існування білорусів як окремого народу, переконуючи, що насправді білоруси – лише частина російського етносу. 
“Уже закінчене розслідування, кримінальну справу передали прокурору для скерування до суду. Підставою для порушення справи стали звернення з міністерства інформації про проведені республіканською експертною комісією експертизи інформаційної продукції на предмет наявності в ній ознак проявів екстремізму щодо авторів статей, опублікованих на інформресурсах Регнум, Лента.ру, ЕАДЭЙЛИ”, – заявили в Слідчому комітеті Білорусі. Там також повідомили, що були отримані дані про те, що зазначені особи одержували за свої публікації грошову винагороду від громадянина Білорусі, який постійно проживає в Москві. Слідство вважає, що основним мотивом їхньої протиправної діяльності була матеріальна зацікавленість. Шеф-редактор агентства Регнум Юрій Баранчик встиг утекти до Росії, двох інших фігурантів узяли під варту. Обвинуваченим загрожує до 12 років тюрми. 
Також нагадаємо, що наприкінці вересня в Білорусі вперше засудили бойовика, що воював за сепаратистів на Донбасі. Вирок, щоправда, виявився напрочуд м’яким: 29-річний житель Вітебської області Олексій Єршов отримав лише два роки обмеження волі умовно. Головними доказами стали фото в соцмережах, де він позує біля танків та з автоматом коло в’їзду до Донецька.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8238 / 4.35MB / SQL:{query_count}