Санкції проти РФ: Угорщина – за, Болгарія – проти

Будапешт не порушуватиме єдність ЄС у питанні санкцій проти РФ, незважаючи на конфлікт із Києвом через закон про освіту

Про це заявив глава МЗС Угорщини Петер Сіярто в інтерв’ю російській газеті “КоммерсантЪ”. Водночас він знову наголосив, що доки закон про освіту зберігає чинність, Угорщина не підтримає жодної української ініціативи і жодного важливого для України питання в міжнародних організаціях.
Тим не менше санкції проти РФ, за словами Петера Сіярто, це окреме питання. “Ми неодноразово підкреслювали, що зацікавлені в тому, щоб взаємовідносини між Росією і Євросоюзом, а також ЄС і Євразійським союзом будувалися більш прагматично і спиралися на взаємну довіру”, – сказав він. “Але в той же час ми не раз підкреслювали і те, що хоча і не вважаємо санкції, скажімо так, успішними, ми не станемо підривати європейську єдність – адже в ній сила Євросоюзу”, – заявив Петер Сіярто.
Натомість зовсім не так налаштований президент Болгарії Румен Радєв, який заявив, що антиросійські санкції не можуть діяти нескінченно, повідомляє агентство БТА. За словами Радєва, в економічному сенсі обмежувальні заходи шкідливі, і вони завдають шкоди економічним відносинам. Болгарський лідер в той же час зауважив, що санкції є спільним європейським політичним рішенням, але бізнес не повинен від них страждати. “Тому я сподіваюся, що в якийсь момент вони будуть скасовані”, – сказав він на спільній прес-конференції з президентом Польщі Анджеєм Дудою.
Нагадаємо, що раніше Румен Радєв неодноразово заявляв, що готовий підтримати скасування антиросійських санкцій, але самостійно ініціювати подібний процес не може: “Я із задоволенням підтримаю будь-який акт щодо скасування цих санкцій, але зрозумійте – один президент не може ініціювати такий акт”.
Як відомо, ЄС має розглядати питання продовження економічних санкцій проти РФ у грудні.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9718 / 4.34MB / SQL:{query_count}