У Казахстані засудили бойовика “ДНР”

У місті Семей (до 2007 року – Семипалатинськ) місцевий житель був засуджений за те, що брав активну участь в бойових діях на стороні самопроголошеної “Донецької народної республіки”

Як повідомляє “Радіо Азаттик” (місцева служба “Радіо Свобода”), чоловік був визнаний винним в участі в іноземному збройному конфлікті та незаконному придбанні зброї.
Вирок, щоправда, виявився напрочуд м’яким – лише три з половиною роки позбавлення волі умовно. Тим не менше сам факт винесення вироку спричинив хвилю обурливих коментарів на місцевих російськомовних інтернет-ресурсах. Дехто навіть не побоявся назвати Нурсултана Назарбаєва “зрадником” і “спільником  фашистів”. Оскільки місцевий Комітет національної безпеки (КНБ) ретельно відслідковує всі публікації в соціальних мережах, можна очікувати на притягнення до кримінальної відповідальності за статтею “образа президента” принаймні кількох проросійських активістів.
Це, своєю чергою, може викликати новий сплеск місцевих прихильників “русского мира”. Подібна ситуація склалася наприкінці 2016 року, коли суд Північно-Казахстанської області засудив до 5,5 років колонії місцевого жителя Ігоря Чуприну за пости в соцмережах, які, на думку слідства, розпалювали міжнаціональну ворожнечу і містили заклики приєднатися до Росії. Суд також визнав, що пости і коментарі, які Чуприна залишав у “ВКонтакте”, свідчили про негативне ставлення до представників казахської національності. Тоді низка проросійських організацій навіть вдалася до мітингів, які, щоправда, дуже швидко розігнали правоохоронці.
Водночас не варто забувати, що 23% населення Казахстану становлять етнічні росіяни, які компактно проживають у областях, що межують із російськими Оренбургом та Омською областю. І якщо вони почнуть щось на кшталт “русской весны”, треба думати, що війська РФ не забаряться прийти на захист “русского мира”.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.9982 / 4.35MB / SQL:{query_count}