В Іспанії буде власний “Донбас”

Парламент Каталонії ухвалив закон, який повинен врегулювати суспільно-політичне життя автономії в разі перемоги прихильників її незалежності на референдумі 1 жовтня

Як повідомляє видання El Pais, за ухвалення закону проголосував 71 депутат місцевого парламенту, проти виступили лише 10 парламентарів.
Загалом документ налічує 89 статей. Він був розроблений для забезпечення законності під час перехідного періоду між референдумом про незалежність і прийняттям повноцінної конституції незалежної Каталонії.
Нагадаємо, що в четвер, 7 вересня, конституційний суд Іспанії на надзвичайному засіданні прийняв до розгляду позови уряду країни про незаконність прийнятих напередодні документів щодо референдуму про незалежність Каталонії. Іспанська конституція передбачає опцію, згідно з якою уряд королівства може оскаржити в суді прийняті органами автономних областей рішення. Каталонія, так само як і Країна Басків, Наварра, Галісія і Андалусія, має розширену автономію.
6 вересня парламент Каталонії ухвалив закон про референдум, що дозволяє 1 жовтня провести у автономній області голосування з питання незалежності. Раніше регіональна влада розробила документ, згідно з яким про незалежність регіону буде оголошено негайно в разі відмови центральної влади країни дозволити проведення референдуму про відокремлення від Іспанії.
Каталонія – область на північному сході Іспанії, яка прагне відділення від королівства. Парламент Каталонії 9 листопада 2014 року вже голосував за суверенітет. Декларація, яку підтримали більшість парламентаріїв, встановлювала термін – півтора року, протягом якого Каталонія повинна здобути незалежність.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7945 / 4.35MB / SQL:{query_count}