Президент не пускає солдатів в Україну

Сьогодні, 7 вересня, в Львівській області на Яворівському полігоні розпочинаються військові навчання Rapid Trident-2017

До останнього моменту залишалися сподівання на участь у них підрозділу збройних сил Молдови. Однак учора, 6 вересня, президент країни Ігор Додон заборонив своїм солдатам їхати до України.
Зазначимо, що обраний у листопаді 2016 року президентом Молдови Додон сповідує послідовну проросійську політику, він закликає до нормалізації відносин із Москвою і відмови від співпраці із Заходом, зокрема, з Євросоюзом і НАТО, він був єдиним іноземним президентом, який відвідав цьогорічний парад у Москві на 9 травня. Тепер Ігор Додон наголосив, що вперше з моменту свого вступу на посаду вирішив скористатися своїми конституційними повноваженнями і призупинив “дії уряду, які суперечать законодавству, до прийняття остаточного рішення конституційним судом”. Президент вважає, що уряд порушив закон “Про державну безпеку”, відповідно до якого участь армії Молдови у спільних навчаннях з військовими частинами інших держав поза межами країни затверджується особисто головнокоманду­вачем збройних сил, тобто президентом.
“Згідно з конституцією, Республіка Молдова є нейтральною державою, а молдовські військовослужбовці, повторюю, не повинні брати участі у військових навчаннях, що проводяться під егідою будь-якого військового блоку. Разом з тим, ми не перешкоджатимемо участі молдовських військовослужбовців в миротворчих маневрах під егідою ООН”, – додав Ігор Додон.
Оскільки Молдова є парламентською республікою, повноваження президента країни дуже обмежені, тож уряд заявив, що не збирається виконувати президентський наказ. На момент підготовки цього матеріалу до друку залишалося невідомим, чи приїдуть молдовські солдати на навчання Rapid Trident-2017.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7293 / 4.35MB / SQL:{query_count}