За 100 кілометрів від Одеси

Президент невизнаного Придністров’я погрожує мобілізацією

фото: Радіо Свобода
Знову загострилася ситуація на півден­но-західному кордоні України. Президент невизнаної Придністровської Молдовської Республіки (ПМР) Вадим Красносельський заявив, що в разі збройного конфлікту з Молдовою Тирасполь зможе мобілізувати десятки тисяч ополченців. “У нас є збройні сили, правоохоронні органи. Найголовніше – у нас дуже коротка логістика збору ополчення. Я не буду називати точні цифри, вони секретні, але я можу сказати, що це десятки тисяч людей, готових відстояти нашу державу. Ми їх готові зібрати за дуже короткий період часу”, – заявив Вадим Красносельський.
Також він додав, що в разі воєнної інтервенції з боку Кишинева Росія буде змушена захистити Придністров’я: “Москва завжди була за нас і завжди буде за нас. У Москві чітко розуміють, що в Придністров’ї проживає 220 тисяч громадян Росії”.
Ці войовничі заяви прозвучали після того, як парламент Молдови прийняв заяву про виведення російських військ з території ПМР.
23 серпня Молдова офіційно звернулася до ООН з проханням включити питання про повне виведення російських військових з Придністров’я до порядку денного 72-oї сесії Ген­асамблеї.
Цікаво, що нинішня ситуація майже дзеркальна тій, що склалася на берегах Дністра рівно два роки тому. В серпні 2015-го під час свого виступу на 70-ій сесії Генасамблеї ООН тодішній прем’єр-міністр Молдови Валерій Стрілець заявив, що офіційний Кишинів наполягатиме на виведенні російського миротворчого контингенту з невизнаної ПМР і запропонував замінити його на міжнародну цивільну місію під егідою ООН.
У відповідь у Тирасполі розпочалася істерика. Там оголосили масову мобілізацію. “Вигребли всіх – тих, у кого була відстрочка, хворих, познімали відстрочку зі студентів”, – розповів ресурсу ava.md Олександр Ржавітін – солдат-строковик з Парканського інженерно-саперного батальйону, який втік у Кишинів через дідів­щину.
Тоді ж, за деякими даними, різко збільшилася і чисельність російських “миротворців”, їх контингент був доведений до 10 тисяч. Наголосимо, що, згідно штатного розпису, Оперативна група російських військ на території ПМР мала б налічувати не більше двох тисяч вояків. Звідкіля взялися решта? При тому, що Україна нібито блокувала переміщення через свою територію (навіть транзитом) російських військовослужбовців.
За даними молдовських мас-медіа, практично всі новобранці, яких у 2015-ому скерували на посилення контингенту РФ – вихідці з Придністров’я. Історії їх досить стандартні: всі вони працювали в Росії, позбулися роботи і були законт­рактовані в російську армію. Після чого їх і направили до місця служби в ПМР – у цивільному і з цивільними документами. Ті, у кого були паспорти Молдови, спокійно їхали через Україну. Власники ж російських паспортів, яких в Україну не пускають, летіли літаком до Кишинева, і вже звідтіля добиралися до ПМР. Те саме відбувається і зараз. Не виключено, що Придністров’я (яке перебуває під тотальним контролем Кремля) може здійснити якусь збройну провокацію на межі із Одеською областю (відстань від Тирасполя до Одеси – трохи більше 100 км). Зрозуміло, що тактичний ефект буде жалюгідним, але Україні доведеться перекинути частину боєздатних підрозділів зі східного фронту для захисту наразі міфічного південного фронту.

Армія ПМР – 7500 осіб особового складу, з можливістю швидкого доведення до 25 тис. осіб (у разі крайньої необхідності чисельність може бути доведена до 80 тис.). Близько 70 танків (в основному, Т-55, Т-64 і Т-72), 122 артилерійські системи (з них близько 40-60 установок БМ-21 “Град”, 30 гаубиць і гармат, решта – самохідно-артилерійські установки та міномети), 100-150 БТР і БМП. Авіація представлена 29 літальними апаратами: вертольотами Мі-8, Мі-24, Мі-2; решта – літаки Ан-2, Ан-26 і Як-18. 
Оперативна група російських військ на території ПМР (колишня 14-та гвардійська армія): два окремі мотострілкові батальйони, батальйон охорони й обслуговування, вертолітний загін, кілька підрозділів забезпечення, 1411-ий артилерійський склад боєприпасів (дислокація – с. Колбасна) – колишній стратегічний арсенал західних військових округів СРСР.
Джерело: cont.ws
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7699 / 4.38MB / SQL:{query_count}