Панама – Беліз – Крим – арешт в Україні

Теплохід San Porfyrios (прапорт Беліз) був зупинений прикордонниками Одеського загону морської охорони в українських водах річки Дунай під час прямування з Румунії до Греції

Як повідомляє сайт Державної прикордонної служби, незважаючи на те, що судно змінило прапор та назву, було встановлено, що раніше корабель неодноразово заходив у порти в анексованому Криму.
Українські прикордонники ретельно відстежували шлях судна за унікальним ідентифікатором судна (IMO). Номер ІМО лишається пов’язаним із корпусом корабля протягом всього часу його існування, незалежно від зміни назви, прапорa чи судновласника.
За попередніми даними, судно під назвою Sava Lake (прапор Панама) та тим самим ІМО, що несе на борту San Porfyrios, неодноразово протягом 2014-2015 років заходило до тимчасово закритих портів Автономної Республіки Крим.
З метою з’ясування обставин оглядовою групою відділу спеціальних дій на воді Одеського загону морської охорони було проведено огляд суднових приміщень та перевірку суднових документів. Ретельний аналіз архівної документації дозволив виявити, що на борту наявні суднові документи, в яких зафіксовані неодноразові заходи корабля до закритих портів АР Крим. Усі факти виявлених правопорушень зафіксовано, зібрані копії підтверджуючих документів для правової оцінки передані до прокуратури.
Нагадаємо, що в грудні 2016 року українські прикордонники затримали судно Sky Moon під прапором Танзанії, яке також мало досвід заходження до портів Криму. Спільними зусиллями Держприкордонслужби та Військової прокуратури була зібрана доказова база, яка стала підставою для рішення суду щодо накладення штрафу на власників корабля в розмірі 18,4 мільйона гривень, та конфіскації судна в дохід держави. Всім членам екіпажу був заборонений в’їзд в Україну строком на три роки.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7388 / 4.35MB / SQL:{query_count}