Афера з біткоїнами

Влада Сполучених Штатів заочно пред’явила обвинувачення громадянину Російської Федерації Олександру Виннику, затриманому 26 липня в Греції

Велике журі Північного округу штату Каліфорнія також звинуватило організацію, якою він керував – криптовалютну біржу BTC-E, засновану в 2011 році. Незважаючи на те, що BTC-E – один з найбільших таких майданчиків у світі й давно веде бізнес у США, біржа не була там належним чином зареєстрована і не мала програми з боротьби з відмиванням грошей. Загалом обвинувачення включає 21 пункт.
Американська влада вважає, що 37-річний Винник створив міжнародну схему легалізації коштів, допомагаючи тим самим наркоторговцям, хакерам, податковим шахраям. Вказується, що він особисто керував на BTC-E багатьма рахунками. Крім того росіянин – основний бенефіціар фіктивної компанії Canton Business Corporation, що управляє біржею. Згідно з обвинувальним висновком, були зафіксовані перекази коштів із згаданих аккаунтів на особисті банківські рахунки Винника.
Також стверджується, що BTC-E дозволила користувачам торгувати цифровою валютою – біткоїнами – з високим рівнем анонімності: перевірка особи не була потрібна, транзакції проводилися таємно, джерела коштів залишалися невідомими. Розслідування встановило, що BTC-E із 2011 року провела операцій з біткоїнами на суму більш ніж чотири мільярди американських доларів.
Крім того, присяжні вважають, що громадянин Росії отримав гроші від злому біржі цифрових валют Mt.Gox (була створена в 2010 році, більше не існує) і відмив їх через різні онлайн-майданчики, включаючи BTC-E і Tradehill.
Підрозділ Мінфіну США, який займається фінансовими злочинами, наклав на BTC-E штраф у розмірі 110 мільйонів доларів, а на самого Олександра Винника – 12 мільйонів.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.8081 / 4.35MB / SQL:{query_count}