Конгрес гальмує санкції проти Росії

Німеччина та Австрія також заявили рішучий протест

фото: АР
Представники Республіканської партії в Конгресі США пригальмували остаточне затвердження законопроекту, що передбачає введення нових антиросійських санкцій, який минулого тижня отримав майже одноголосне схвалення Сенату. Документ був переданий до профільного комітету для внесення поправок. Замість того щоб вдатися до процедури прискореного голосування, законопроект скерували для розгляду в Комітет у закордонних справах.
Член палати представників від Нью-Йорка Еліот Енгел, старший за рангом серед демократів у Комітеті у закордонних справах, заявив, що стурбований тим, що адміністрація президента Дональда Трампа отримає можливість пом’якшити формулювання законопроекту. ”Це загальмує процес і дасть Білому дому час розмити ключові зусилля щодо залучення Кремля до відповідальності”, – заявив він. ”Республіканцям слід винести законопроект на обговорення Конгресу без жодного зволікання і проголосувати за нього, щоб документ якомога швидше потрапив на стіл до президента”, – підкреслив Еліот Енгел.
Водночас багато експертів наголошують, що законопроект не знайшов підтримки у державного секретаря США Рекса Тіллерсона. Під час виступу в Конгресі він заявив, що Дональду Трампу потрібна можливість ”регулювати санкції відповідно до поточної дипломатичної ситуації”. Тіллерсон наголосив на тому, що поточна версія законопроекту про нові санкції щодо Росії ”зв’яже руки адміністрації Сполучених Штатів при бажанні поліпшити відносини між Москвою і Вашингтоном”.
Тим часом рішучий протест несподівано заявили Берлін та Відень. Глава МЗС Німеччини Зігмар Габріель і канцлер Австрії Крістіан Керн у спільній заяві наголосили, що ”не мають наміру на шкоду своїй економіці підтримувати амбітні проекти поставки зрідженого природного газу зі США в Європу”.
Нагадаємо, що ухвалений Сенатом США законопроект передбачає можливість запроваджувати штрафні заходи проти компаній, які реалізують спільні енергетичні проекти з РФ. Зокрема, у законопроекті прямо вказується на мету США завадити будівництву другої нитки газогону ”Північний потік” і сприяти збільшенню поставок до Європи зрідженого газу зі Сполучених Штатів замість російського палива.
”Хто і як постачатиме нам енергоносії – вирішуватимемо ми, відповідно до правил відкритості та ринкової конкуренції. Ми не можемо миритися з погрозами екстратериторіальними санкціями проти європейських компаній, які беруть участь у енергозабезпеченні Європи!”, – наголосили німецький та австрійський політики.
І в Берліні, і у Відні наголошують насамперед на тому, що питання запровадження санкцій мають вирішуватися не в односторонньому порядку, а у тісній співпраці між ЄС і США.
Експерт з питань енергетичної безпеки брюссельського Центру досліджень європейської політики (СEPS) Крістіан Еґенгофер в інтерв’ю Німецькій хвилі наголосив, що намагання США завадити проекту ”Північний потік-2” є дуже дражливим для таких країн як Німеччина, Австрія, Франція та Нідерланди. Вони, на відміну від країн Центральної та Східної Європи, не вбачають у розбудові ”Північного потоку” загрози збільшення енергетичної залежності від РФ.
Тим часом з’ясувалося, що п’ять європейських партнерів ”Газпрому” встигли профінансувати ”Північний потік-2” до схвалення Сенатом США нових санкцій проти Росії. За словами заступника голови правління ”Газпрому” Олександра Медведєва, йдеться про суму в понад мільярд євро. ”Кошти прийшли на рахунки компанії ”Nord Stream 2 AG” і вже працюють на проекті”, – наголосив він.
Фінансову участь в проекті беруть п’ять європейських компаній: французька ”Engie”, австрійська OMV, британо-нідерландська ”Royal Dutch Shell” й німецькі ”Uniper” і ”Wintershall”. Раніше повідомлялося, що вони спільно виділять 4,75 млрд євро на побудову другого ”Північного потоку”. Таким чином західні партнери ”Газпрому” повинні забезпечити 50% фінансування проекту.
Тож доки американські конгресмени гальмують остаточне затвердження антиросійських санкцій, Москва наполегливо розширює свою газову монополію.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0672 / 4.1MB / SQL:{query_count}