Сім мішків гречаної вовни

Президент Росії провів черговий сеанс спілкування з народом

У Росії подібні прямі лінії завжди перетворюються на помпезні заходи, які за ажіотажем мало поступаються колишнім з’їздам КПРС. Щоправда, цього разу організатори припустилися серйозних помилок. Усі звернули увагу на регулярну появу на великих екранах текстів sms-повідомлень, явно не зручних для російського “царя”.
Серед них, наприклад, були запитання, чи вважає Путін, що “народ вірить в цей цирк із підставними питаннями”, чи не боїться президент  РФ “забруднитися кров’ю Донбасу, коли тисне руку Порошенкові”, і численні зауваження з приводу того, що Путін “засидівся на троні”.
Чому так сталося, невідомо, але ведучі таки вберегли шефа від більшості провокативних звернень, підсовуючи президентові РФ заздалегідь відфільтровані вірними пропагандистами запитання.
Тож варто наголосити на тому показовому факті, що цього разу Путін, який раніше не втомлювався хвалитися тим, що “підняв Росію з колін”, майже не зачіпав тему зовнішньої політики. Основна частина запитань стосувалася соціальних тем і рівня життя пересічних росіян, який відчутно впав за останні три роки (нині за межею бідності живуть 13,5% жителів РФ).
Путін звично запевнив, що добре знає, як живуть прості росіяни в умовах падіння доходів та різкого зростання цін. Понад те, він і сам не надто від них відрізняється: “В мене досі є звичка гасити світло, щоб економити електрику”. Хотілося б побачити електрика, який за борги вимикає світло в Кремлі… Має Путін і геніальний рецепт, як покращити ситуацію, – “треба позбутися злиднів і бараків”.
Що стосується України, то спочатку старий КДБіст заявив, що “можна було б поставити багато жорстких питань Петру Олексійовичу, але не буду цього робити з поваги до українського народу, з яким нас об’єднують спільна історія і віра”. І майже відразу ошелешив усіх заявою про те, що Віктор Медведчук, як виявилося, є… українським націоналістом. “Його батько був засуджений, сидів, був засланий, і на засланні народився Віктор Медведчук (кум Путіна“Пошта”). Його система поглядів заснована на фундаментальних працях українських націоналістів, які писали свої роботи ще в XIX столітті, наприклад, Грушевського чи Франка (???). Вони виходили з того, що Україна повинна бути незалежною, але федеративною державою”. Ось вам і головна “фішка”: Путін спить і мріє, як би запихнути ОРДЛО назад в Україну, наділивши їх при цьому “особливим статусом” як учасників якоїсь міфічної “федерації”. І тоді за командою з Кремля сепаратисти мали б змогу блокувати будь-які спроби зближення України з Євросоюзом чи НАТО.
До речі, значно більше уваги Україні Путін приділив у документальному чотирисерійному фільмі The Putin Interviews, знятому знаменитим американським режисером Олівером Стоуном, який зараз демонструють у ефірі американського телеканалу Showtime. Невеличке уточнення: син Олівера Стоуна Шон працює на одіозному російському пропагандистському телеканалі Russia Today.
Отож, президент РФ заявив Стоуну-старшому, що США і ЄС “підтримали переворот в Україні”. З його слів, Європа та Сполучені Штати “осідлали коня невдоволення українців і замість того, щоб з’ясувати, що реально відбувається, підтримали державний переворот”.
При цьому Путін не втримався від того, щоб не “осідлати” власного улюбленого коника. “Російський та українська народ – близькі родичі. Це практично одне й те ж. Із Україною нас пов’язує тисяча ниток”, – навіть не червоніючи, просторікував російський президент. Він також наголосив, що в разі загрози Криму російські військові будуть захищати свою територію всіма доступними засобами. Що характерно, режисер з Америки чомусь не поцікавився, чому Україну, яка вже захищає свою територію всіма доступними засобами, в Росії вважають “агресором”. Але це так – невеличка ремарка з приводу “об’єктивності” та відсутності подвійних стандартів.
Яскравим прикладом останніх можна вважати заяву Путіна про те, що насправді… загроза виходить не від Росії, а від НАТО. На його думку, саме Захід “за допомоги ініційованої ним кризи в Україні створив образ Росії як можливого агресора”.
Ось таке “кІно” вийшло…

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7430 / 4.38MB / SQL:{query_count}