“У відповідь на порушення територіальної цілісності України”

Конгрес США готовий ввести нові санкції проти Росії

фото: globalriskinsights.com
Сьогодні, 15 червня, американські конгресмени голосуватимуть за кілька законопроектів, у разі прийняття яких обмежувальні заходи проти Москви можуть бути розширені. Зокрема, вони передбачають додаткові санкції проти оборонного, розвідувального та енергетичного секторів російської економіки. Також американські законодавці хочуть позбавити президента США права особисто, без згоди Конгресу, скасовувати вже діючі антиросійські обмеження.
Як зазначає Associated Press, посилаючись на сенаторів від Демократичної та Республіканської партій, нові антиросійські санкції будуть введені “у відповідь на порушення територіальної цілісності України і Криму, нахабні кібератаки і втручання в президентські вибори у США в 2016 році та продовження агресії в Сирії”.
Відмінною особливістю нового документа є те, що приводом для введення санкцій стала не тільки агресія проти України, а й втручання Москви у виборчий процес у США. На думку експертів, основною причиною активності американських сенаторів є той факт, що більша частина санкцій, застосованих Сполученими Штатами проти Російської Федерації, регулюється чотирма виконавчими актами колишнього президента Барака Обами. Згідно з американським законодавством, діючий президент Дональд Трамп мав право скасувати укази свого попередника без узгодження з Конгресом. Тепер він такої можливості не матиме.
Напередодні агентство Bloomberg повідомило, що кібератаки російських хакерів улітку і восени 2016 року були спрямовані проти виборчих систем 39 американських штатів. За даними джерел, знайомих із ходом розслідування втручання Росії у президентські вибори в США, хакери отримали доступ до програмного забезпечення, розробленого для проведення опитувань у день виборів, і щонайменше в одному штаті – до бази даних фінансування кампанії, пише Bloomberg. За даними інформагентства, в Іллінойсі хакери отримали доступ до особистих даних 90 тисяч виборців і намагалися змінити або видалити їх. Два співрозмовники Bloomberg стверджують, що масштаби і складність атак так зворохобили адміністрацію Барака Обами, що в жовтні минулого року він був змушений особисто телефонувати Путіну по так званому “червоному телефону”.
Тим часом сам президент заявив, що уряд Сполучених Штатів нібито зробив одним із головних напрямків своєї політики “прагнення не допустити зближення України з Росією”. Таку думку він висловив у інтерв’ю американському режисерові Оліверу Стоуну. “Філософія американської міжнародної політики в цьому регіоні полягає у тому, що потрібно в жодному разі не допустити зближення України і Росії, тому що в цьому хтось вбачає якусь загрозу. Хтось вважає, що це джерело зростання могутності Росії, і потрібно за будь-яку ціну не перешкодити зближенню Росії та України”, – сказав Путін. Також він вважає, що не втрачає надії на зміни в російсько-американських відносинах: “Надія є завжди, поки нас не понесуть в білих капцях на кладовище”.

Роботою Дональда Трампа на посаді президента США незадоволені 58 відсотків американців. Такі дані соцопитування подає Gallup International. Господаря Білого дому підтримують лише 36 відсотків респондентів. Як наголошує Gallup International, Дональд Трамп поставив своєрідний антирекорд в історії США за кількістю невдоволених його діяльністю за перші півроку перебування при владі. Так, Джорджа Буша-молодшого під час аналогічного періоду підтримували 62 відсотки американців, Білла Клінтона – 51 відсоток, а Барака Обаму – 64 відсотки громадян країни. 
Тим часом 30 сенаторів і 166 членів Палати представників подали позов до Дональда Трампа, звинувачуючи його в порушенні Конституції. Як наголошує Reuters, це також стало рекордом – ніколи в історії США стільки законодавців одночасно не судилися з главою держави. Позивачі, зокрема, стверджують, що навіть після приходу до влади Дональд Трамп і далі отримує через контрольовані ним раніше компанії виплати від урядів інших держав.


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
1.0104 / 4.38MB / SQL:{query_count}