Скандальне звільнення директора ФБР

Справжньою сенсацією став указ президента США Дональда Трампа про звільнення директора Федерального бюро розслідувань Джеймса Комі

Останній був ключовою постаттю в розслідуванні ймовірного втручання Росії у минулорічні вибори президента США і можливої змови Кремля з передвиборчим штабом Трампа. Як повідомило агентство Reuters джерело в американському Конгресі, буквально за кілька днів до свого звільнення директор ФБР заявив про намір активізувати розслідування. 
Дональд Трамп діяв у властивій йому брутальній манері: не став пропонувати Джеймсу Комі добровільно написати прохання про відставку, як це передбачає традиційний американський чиновницький етикет. Президент навіть не зателефонував директорові ФБР і не повідомив про звільнення особисто. Лист про звільнення до штаб-квартири ФБР доставив із Білого дому, що розташований лише за кілька кварталів на Пенсильванія-авеню у Вашингтоні, звичайний кур’єр. Сам Джеймс Комі в цей час виступав у Лос-Анджелесі. За інформацією часопису The New York Times, коли під час його промови на встановлених у залі телеекранах з’явилося повідомлення про його звільнення, директор ФБР щиро розсміявся і заявив, що це гарний жарт. Такого приниження керівник наймогутнішої спецслужби в Сполучених Штатах не зазнавав за всю історію країни!
У відповідь на дії глави держави лідер фракції демократів у Сенаті США Чарльз Шумер закликав призначити спеціального прокурора, який зайнявся б розслідуванням зв’язків команди президента Трампа з Росією. Сенатор також емоційно заявив, що раптове звільнення глави Федерального бюро розслідувань Джеймса Комі – це “величезна помилка президента США”, зазначивши, що майбутній спеціальний прокурор повинен бути “мужнім і незалежним”, а також про те, що розслідування потрібно проводити “щонайдалі від цього Білого дому”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6989 / 4.35MB / SQL:{query_count}