Війна пам’ятників

За три роки у Польщі було зруйновано або осквернено 15 українських пам’ятників, в Україні – чотири польських, при цьому всі відновлені коштом української сторони, у той час як у Польщі – жоден

джерело: memory.gov.ua
Про це повідомляє Інститут національної пам’яті, який представив інфографіку руйнувань та пошкоджень пам’ятників, створену спільно зі студією Remarker. “Надмогильний пам’ятник воякам УПА у Грушовичах зазнавав нападів п’ять разів: тричі він був помальований, згодом пошкоджений, а останнього разу – зруйнований. Щоразу меморіальний знак відновлювали зусиллями української громади”, – розповів начальник відділу обліку та збереження місць пам’яті Українського інституту національної пам’яті Павло Подобєд.
Він зазначив, що усього із 15 українських пам’ятників у Польщі три було знищено, п’ять пошкоджено й сім помальовано. При цьому польська сторона не відновлює пам’ятні знаки українців, що зазнали нападів. “Ці акти вандалізму залишаються без розгляду польськими правоохоронними органами”, – додав Павло Подобєд.
У зв’язку з відсутністю належної реакції польської влади на системне нищення українських місць пам’яті у Польщі Український інститут національної пам’яті призупинить процес легалізації польських меморіальних об’єктів на території України. Таких польських місць пам’яті в Україні щонайменше 105, зазначають у Інституті національної пам’яті.
Нагадаємо, що 26 квітня цього року в селі Грушовичі неподалік Перемишля в Підкарпатському воєводстві Польщі було демонтовано пам’ятник воїнам УПА. “Об’єднання українців Польщі” назвало інцидент у Грушовичах “черговою антиукраїнською провокацією”. Прикметно, що відбулося це за два дні до заходів із вшанування 70-річчя операції “Вісла”. Схожої думки дотримується й українське МЗС. “Це відверта провокація в переддень вшанування 70-х роковин злочинної акції “Вісла” – очевидно, з метою відвернення уваги від цієї сумнозвісної дати. Нашим спільним інтересом є спокійно врегулювати цю ситуацію комплексно в правовому полі, щоб у подальшому не було дій подібного роду”, – йдеться у заяві Міністерства закордонних справ України.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.8390 / 4.07MB / SQL:{query_count}