“Віддайте Україні кордон!”

Ангела Меркель вимагає від Путіна дотримання мінських угод

фото: RIAN
Канцлер Німеччини вдруге відвідала з офіційним візитом Росію з часу, коли РФ незаконно анексувала український Крим. Серед основних тем переговорів Ангели Меркель та Володимира Путіна в Сочі були збройні конфлікти в Україні та Сирії.
Позиція Берліна однозначна: Україна має отримати безперешкодний доступ до свого кордону на Донбасі. Крім того, на прес-конференції після зустрічі з президентом Росії канцлер заявила, що не вважає доцільним укладати нову мирну угоду щодо врегулювання ситуації в Україні, та наголосила, що до політичних кроків можна вдатися лише після досягнення перемир’я. 
“Нам потрібне перемир’я. Воно має суттєве значення для подальшого розвитку подій”, – заявила Ангела Меркель. І нагадала, що зняття санкцій з Росії можливе лише після виконання РФ мінських домовленостей. 
Говорячи про можливість введення на Донбас озброєної місії ООН замість спостерігачів ОБСЄ, канцлер Німеччини сказала, що “немає сенсу шукати інші формати, які не принесуть більше користі”. 
“Щодо відправлення спостерігачів ООН, а ми про це говорили, то ми єдині в тому, що робота представників ОБСЄ дуже важлива. Представники ОБСЄ мають отримати значну підтримку з нашого боку”, – зазначила Ангела Меркель.
Також канцлер Німеччини заявила, що не боїться впливу Росії на вибори в Німеччині, які пройдуть у вересні 2017 року. “Ми знаємо, що кіберзлочини є міжнародним викликом, про це всюди можна прочитати. І звичайно, у воєнній доктрині Росії гібридне ведення війни також відіграє велику роль. Я впевнено скажу, що ми у Німеччині самі будемо проводити нашу передвиборчу кампанію”, – додала вона.
У відповідь Путін зміг лише щось промимрити про те, що нібито “Росія ніколи не втручалася у політичні процеси в інших країнах”.
Тим часом лідеру РФ вдалося поспілкуватися ще й з Дональдом Трампом. Цієї телефонної розмови чекали давно, принаймні в Москві дуже сподівалися, що американський президент нарешті продемонструє своє бажання налагодити стосунки з Путіним, про що неодноразово заявляв під час своєї передвиборчої кампанії. 
Однак не так сталося, як гадалося. “Телефонна розмова, що відбулася між президентами США і Росії Дональдом Трампом і Володимиром Путіним, не привела до прориву в їхніх стосунках”, – пише The Wall Street Journal. Сторони відбулися обтічним повідомленням: “Обговорено низку актуальних питань співробітництва двох країн, акцент зроблено на перспективі координації дій Росії і США у боротьбі з міжнародним тероризмом в контексті сирійської кризи”. Кажучи простіше, ні про що конкретно не домовилися.
Ще дошкульніше виглядало спростуванням Вашингтоном бадьорого повідомлення прес-служби Кремля, котра відрапортувала, що сторони “висловилися на користь організації особистої зустрічі двох лідерів у прив’язці до засідання саміту G20 7 – 8 липня в Гамбурзі”. Однак джерело The Wall Street Journal в адміністрації США уточнило, що конкретних домовленостей про особисту зустріч двох президентів в ході телефонної розмови досягнуто не було.

Світовий банк надав Україні кредит на 150 мільйонів доларів для підтримки орієнтованого на експорт малого і середнього бізнесу. Директор Світового банку в справах Білорусі, Молдови та України Сату Кахконен заявила, що “Україна володіє унікальним креативним і діловим потенціалом та може виробляти високоякісну конкурентоспроможну продукцію”. Однак, з її слів, численні перешкоди обмежують можливості України в експорті.  “Однією з них є брак фінансування. Доступ до довгострокового фінансування для підприємств малого та середнього бізнесу допоможе країні збільшити експорт і сприятиме пожвавленню економічного зростання в Україні”, – зазначила Сату Кахконен.
Проект буде реалізований “Укрексімбанком”, який надасть субкредити українським банкам – учасникам програми. Останні, зі свого боку, будуть фінансувати українські підприємства, які є  учасниками програми.
Зазначається, що інвестиції Світового банку в Україні спрямовані на підвищення якості базових державних послуг, що приносять безпосередню користь пересічним людям у таких сферах, як водопостачання, опалення, енергопостачання, енергоефективність, дорожнє будівництво, соціальний захист і охорона здоров’я, а також розвиток приватного сектору. Із 1992 року Світовий банк виділив Україні 12 мільярдів доларів кредитів на 70 різних проектів. 


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.5360 / 4.09MB / SQL:{query_count}