Канада надасть Україні летальну зброю

Під час візиту до Оттави міністр оборони України Степан Полторак та міністр оборони Канади Харджит Сейдж підписали угоду про військову співпрацю

Документ дозволить покращити забезпечення українських Збройних Сил сучасною військовою технікою та озброєнням.
За словами посла України в Канаді Андрія Шевченка, угода визначає п’ять пріоритетних напрямків співпраці: оборонні дослідження, розробки та виробництво; матеріальне забезпечення; логістика; оборонна політика; військова освіта. На його думку, підписання цієї домовленості є логічною відповіддю на агресію Росії в Україні.
“Це зріла угода братів по зброї – ми фіксуємо на папері те партнерство, яке за останні роки збудували наші військові. У нас є спільний оборонний інтерес: ми маємо спільного сусіда, який не поважає кордони, він несе обом нашим країнам загрозу, ми будемо працювати разом, щоб змусити цього сусіда поважати міжнародне право”,  – наголосив український дипломат.
За результатами переговорів міністрів оборони двох країн, Оттава прийняла рішення включити Україну до переліку країн (Automatic Firearms Country Control List), з якими Канада має міжурядову угоду в галузі оборони. Це дасть можливість експортувати до України автоматичну вогнепальну зброю. Наразі до Automatic Firearms Country Control List включені 35 країн.
Нагадаємо також, що у березні Канада продовжила до 2019 року військову тренувальну місію UNIFIER. У рамках цієї місії близько 200 канадських військових інструкторів із позаминулого року проводили заняття з українськими військовослужбовцями на Яворівському та Кам’янець-Подільському полігонах. Утім, їх мандат закінчувався 31 березня 2017 року, тому під час візиту прем’єр-міністра Канади Джастіна Трюдо в Київ, президент Петро Порошенко звернувся до нього з проханням продовжити термін перебування інструкторів в Україні. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.4207 / 3.96MB / SQL:{query_count}