Дармоїди, студенти і дальнобійники

У Білорусі та Росії пройшли масові акції протесту

фото: intersucks.ru
Цими вихідними одразу дві тоталітарні держави, розташовані по сусідству з Україною, струсонули масові акції громадської непокори. Влада і в Мінську, і в Москві діяла за однаковим сценарієм: протестантів оголосили порушниками громадського спокою, а їхні акції – несанкціонованими. В обидвох країнах затримані тисячі людей.
25 березня, на річницю проголошення в 1918 році Білоруської народної республіки, місцева опозиція спробувала провести в Мінську протестну ходу. Цього року її вирішили організувати під гаслом “Геть податок на дармоїдів!”. Нагадаємо, відтепер усі непрацюючі білоруси (а це майже 450 тис. осіб при населенні в 10 млн) повинні заплатити в бюджет спеціальний податок у розмірі 3,6 млн рублів (близько 250 доларів США).
Спецзагони міліції заздалегідь заблокували центр міста та відразу розпочали масові арешти. Очевидці кажуть про сотні затриманих, хоча точної кількості не може назвати ніхто. Всіх лідерів опозиції взяли ще напередодні. Так само завчасно під різними формальними приводами позвозили до відділків журналістів та правозахисників, у тому числі іноземних (були серед них й українські кореспонденти).
Ще веселіше було наступного дня в Росії. 26 березня вперше за останні п’ять років на вулиці найбільших міст вийшли десятки тисяч людей. Демонстрації проти корупції у вищих ешелонах влади пройшли у 82 найбільших містах країни. При цьому не було висунуто жодних політичних гасел. Протестанти – головним чином студенти – висували суто антикорупційні гасла. Безпосереднім приводом для мітингів послужив документальний фільм-розслідування Фонду боротьби з корупцією, який очолює відомий російський опозиціонер Олексій Навальний, “Він вам не Дімон”, який в інтернеті переглянули понад 15 мільйонів користувачів. У фільмі стверджується, що Медведєв очолює багаторівневу корупційну схему. Через благодійні фонди та організації, юридично оформлені на своїх довірених осіб (включаючи родичів та однокурсників), він володіє нерухомістю вартістю десятки мільйонів доларів, придбану на гроші олігархів і кредити держбанків.
Російська поліція діяла максимально жорстко – лише в Москві затримані понад тисяча осіб. Сам організатор – Олексій Навальний – був арештований на 15 діб. Проте сам факт проявів масової непокори є надзвичайним в умовах фактичної диктатури Путіна. “Те, що основу протестувальників становила молодь, навіть тінейджери, які народилися за Путіна, вказує на якісну зміну всієї протестної ситуації. Більше того, важливо, що це не тільки Москва і Петербург, а практично всі великі міста”, – заявив в інтерв’ю агентству DELFI відомий російський опозиціонер Гаррі Каспаров.
Проте репресії, судячи з усього, не налякали росіян. Уже наступного дня в Росії розпочалася інша протестна акція – російські далекобійники розпочали безстроковий загальнонаціональний страйк проти системи “Платон”. Як повідомили організатори, вони розраховують на підтримку від 10 до 20 тисяч водіїв по всій країні.
Влада й цього разу вдалася до репресій. Лідера Об’єднання перевізників Росії Андрія Бажутіна затримали, коли він лише збирався вирушити на перший мітинг далекобійників. Як повідом­ляє кореспондент радіо “Ехо Москви”, організатору протесту висунули звинувачення в… керуванні автомобілем без водійських прав. Першого ж дня за схожими дрібними звинуваченнями до поліцейських райвідділків забрали кілька десятків учасників акції.
Система “Платон” (скорочення від словосполучення “плата за тонни”) почала діяти в листопаді 2015 року. Згідно з нею, власники усіх вантажівок масою понад 12 тонн повинні сплачувати внески до Федерального дорожнього фонду, який за ці гроші, теоретично, мав би ремонтувати автошляхи. Однак насправді зібрані гроші фактично були розкрадені чиновниками різних рівнів. Ще більше обурення водіїв викликає той факт, що розробником і оператором системи “Платон” є компанія Ігоря Ротенберга, друга дитинства і давнього бізнесового партнера Володимира Путіна.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.2024 / 4.09MB / SQL:{query_count}