Терорист із КДБ

У Міжнародному суді ООН у Гаазі розглядають позов України про порушення режимом Путіна міжнародних конвенцій

Обстріли житлових районів Краматорська (на фото – мікрорайон “Станкострой”) були здійснені за підтримки Російської Федерації та прирівнюються до актів тероризму. Фото: Артем Гетьман
У четвер, 9 березня, у Гаазі завершився четвертий день засідань у Міжнародному суді ООН за позовом України проти Росії. Рішення щодо запровадження тимчасових санкцій щодо Російської Федерації суд винесе до кінця квітня. Принаймні такі прогнози роблять в українському Міністерстві закордонних справ. Олена Зеркаль, заступник міністра МЗС, яка очолювала українську делегацію в Гаазі, не має сумнівів у справедливості міжнародної Феміди. 
Нагадаємо, що позов до Міжнародного суду ООН підготувало українське МЗС, виконуючи доручення Президента Петра Порошенка. Київ закидає Москві порушення Конвенцій ООН із протидії фінансування тероризму та Конвенції з ліквідації всіх форм расової дискримінації. В Україні стверджують: Росія надає зброю та інші види допомоги незаконним збройним формуванням, що здійснили низку актів терору на території України. Серед них згадуються, зокрема, збиття малайзійського літака рейсу MH17, обстріли житлових районів Маріуполя та Краматорська, знищення цивільного пасажирського автобуса неподалік Волновахи та інші факти. Варто звернути увагу, що Україна в цьому процесі звинувачує Росію не в самих терактах, а в тому, що РФ різними способами підтримує формування, які вчиняють терористичні акти на території України, через що гинуть мирні люди.
Також Москві закидають участь у кампанії дискримінації неросійських громад, що проживають на території анексованого Криму, – етнічних українців та кримських татар. “Російська Федерація на території Криму вдається до культурної нівеляції, РФ не поважає права людини і здійснює акти расової дискримінації, а також залякування, пропаганди та кібератаки”, – заявила заступниця міністра закордонних справ Олена Зеркаль, яка очолює українську делегацію в слуханнях у суді.

фото: mae.lu
Україна вимагає гарантувати усім етнічним групам на окупованій території реалізацію прав, передбачених Конвенцією про заборону усіх форм расової дискримінації. “Переслідування і фізичне зникнення кримських татар, визнання Меджлісу екстремістською організацією, фактичне викорінення української мови зі шкіл – це все прояви дискримінації”, – йдеться в позовній заяві України.
Наведені російською стороною пояснення, якщо чесно, викликають регіт. Особливо потішив представник МЗС Росії Ілля Рогачов, який заявив, що зброю донбаські бойовики… знайшли у шахтах. “Головне джерело озброєння, яке опинилося у повстанців (террористів “Пошта”) – це запаси радянських часів, що були на території України. Велика частина цих запасів була залишена в шахтах Донбасу. Значна частина була залишена українською армією”, – заявив Рогачов. Щоправда, жодних фото чи відео-матеріалів, на яких було б видно, як із шахт витягають танки, “Гради” та інші “Гвоздики” (122-мм самохідна артилерійська установка на базі шасі МТ-ЛБ бойовою масою 15 тонн“Пошта”) російський дипломат не надав. Так само він не спромігся прокоментувати докази України щодо використання бойовиками на Донбасі зброї, яка є лише у розпорядженні російської армії.
На тлі подібних “доказів” шанси України виграти процес у Міжнародному суді ООН у Гаазі є великими. “Принаймні, відповідні докази як фінансування тероризму, так і дискримінації за етнічною ознакою знайти та оформити цілком можливо”, – заявив Німецькій хвилі юрист-міжнародник, колишній урядовий уповноважений у справах Європейського суду з прав людини Борис Бабін.

Профільний комітет Європарламенту з питань цивільних свобод, юстиції та внутрішніх справ підтримав текст законодавчого акту щодо надання Україні безвізового режиму, який був погоджений в рамках міжінституційних переговорів. Тепер документ має бути проголосований на пленарному засіданні Європарламенту. Відповідне голосування відбулося у четвер, 9 березня, у Брюсселі в рамках засідання Комітету. “За” проголосували 39 євродепутатів, “проти” – чотири, утримався один. Текст законодавчого акту був погоджений за результатами тріалогу і прописаний у листі генерального секретаріату Ради ЄС від 3 березня, який називається “Пропозиції для нормативного акту Європейського парламенту та поправки до акту Ради N539/2001 зі списком третіх країн, громадяни яких повинні мати візу для перетину зовнішніх кордонів, та тих, громадяни яких від цієї вимоги звільнені (Україна)”.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
9.8870 / 4.1MB / SQL:{query_count}