Україна очолила ООН

Міжнародна ситуація навколо нашої держави дає надію на поліпшення ситуації, впевнений новий голова Ради Безпеки ООН

фото: impakter.com
Відучора, 1 лютого, постійний представник України в ООН Володимир Єльченко став главою Ради Безпеки організації. За його словами, впродовж головування України в Радбезі (що, згідно статуту, триватиме рівно місяць) українська делегація винесе на обговорення два тематичних питання: захист об’єктів критичної інфраструктури та врегулювання конфліктів у Європі, участь у яких візьмуть представники Європейського Союзу, Організації з безпеки та співпраці в Європі, МАГАТЕ та інші міжнародні організації. 
За словами Володимира Єльченка, перша тема – захист об’єктів критичної інфраструктури, буде розглядатися 13 лютого. “Світ настільки технологічний, що ми навіть самі не уявляємо, що означає відімкнути електроенергію, наприклад, у такому місті, як Нью-Йорк. А тим паче з теперішніми терористичними загрозами. Фактично, це один із сегментів гібридних воєн, про які зараз багато говорять. Звісно, ця тема дуже актуальна в першу чергу для України, але є не менш актуальною і для багатьох інших країн”, – наголосив дипломат.
Друга тема – врегулювання конфліктів у Європі, буде запропонована для розгляду на 21 лютого. “Як це не дивно, але це питання в цілому не розглядалося в рамках Радбезу вже років із 20. Востаннє, коли це було приблизно в такому самому форматі, – під час громадянської війни в колишній Югославії у середині 1990-их”, – нагадав Володимир Єльченко. За його словами, Україну найбільше в цих дебатах цікавить, як працюють або не працюють механізми врегулювання конфліктів у Європі. “Для нас це важливо в контексті ситуації на Донбасі. Саме в контексті того, що це – європейський конфлікт, який загрожує не тільки Європі, а й усьому світу. І що він дуже далекий від урегулювання. Для інших країн, з боку майже всіх членів ЄС, також величезний інтерес до цієї теми, тому що питання європейської безпеки – це не тільки НАТО. З іншого боку, буде можливість знову порушити питання так званих заморожених конфліктів”, – повідомив новий глава ради безпеки ООН.
“Не хочу загадувати наперед, але гадаю, що в лютому матимемо щонайменше кілька можливостей для того, щоб, користуючись головуванням, спробувати прийняти рішення Радбезу принаймні про відкриття офісу ООН в Україні, який буде займатися моніторингом виконання мінських домовленостей. Але це залежить не тільки від ситуації тут, а ще й від того, як піде наш перемовний процес із ОБСЄ – ми не хочемо заважати, щоб один процес накладався на інший”, – наголосив Володимир Єльченко. 
При цьому він наголосив, що міжнародна ситуація навколо України зараз почала вирівнюватися, що дає нам серйозну надію на поліпшення ситуації. “Якщо наприкінці року в повітрі витав якийсь песимізм – у Сирії щось пішло не так, почали говорити про можливе зняття санкцій із Російської Федерації, Марі Ле Пен почала визнавати Крим російським, то зараз, здається, ситуація почала вирівнюватися. Тепер ситуація вже не виглядає так, що санкції знімуть, або знову про нас усі забудуть, або нас проміняють. І це надихає. Тож у нас з’являється серйозна надія”, – пояснив Володимир Єльченко.

Державами-засновниками Організації Об’єднаних Націй вважаються 50 держав (у тому числі два суб’єкти СРСР: Українська та Білоруська РСР), що підписали Статут ООН на конференції в Сан-Франциско 26 червня 1945 року, а також Польща, яка делегувала свій підпис дещо пізніше. Дата набуття Статутом чинності – 24 жовтня – відзначається як День Організації Об’єднаних Націй. 
Для прийому нового члена потрібна підтримка як мінімум 9 з 15 держав-членів Ради Безпеки (при цьому п’ять постійних членів можуть накласти на рішення вето). Після затвердження рекомендації Радбезом питання передається в Генасамблею, де для ухвалення резолюції про прийом нового члена потрібна більшість у дві третини голосів. Крім статусу члена, існує статус спостерігача ООН, який може передувати вступу до числа повноправних членів. Спостерігачами, а також членами спеціалізованих установ ООН (наприклад, ЮНЕСКО) можуть бути як визнані, так і частково визнані держави і державні утворення. Так, статус спостерігача в даний момент мають Святий Престол і держава Палестина.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.9417 / 4.09MB / SQL:{query_count}