І хочеться, і колеться

Чи вдасться Дональду Трампу скасувати санкції проти Росії?

фото: АР
Новообраний президент США отримав украй неприємний новорічний подарунок від свого поперед­ника. 29 грудня Барак Обама, який поки що є чинним главою держави, запровадив нові санкції проти Росії та вислав з країни одразу 35 російських дипломатів. Санкційний список поповнився шістьма фізичними особами і п’ятьма організаціями, в тому числі ФСБ Росії.
Білий дім стверджує, що нові обмежувальні заходи були застосовані після ретельного вивчення кібер­атак, які російські спецслужби нібито здійснювали протягом останніх 10 років. Американці прямо звинувачують Росію у вторгненні в інтернет-мережі політичних партій, а також у розсилці шкідливих листів окремим особам і установам з метою викрадення конфіденційних даних. У Вашингтоні також упевнені, що найбільші витоки на відомих сайтах WikiLeaks і DSLeaks були узгоджені з російськими спецслужбами і спрямовані виключно на зміцнення позицій Росії на світовій арені.
Дональд Трамп майже одразу висловив сумніви в адекватності нових антиросійських санкцій і заявив, що має намір “задати питання спецслужбам щодо причетності Росії до кібер­атак”. У відповідь керівники розвідувальних служб США заявили, що готові довести висунуті проти Кремля обвинувачення. Щоправда, брифінг, який для Трампа планували провести представники спецслужб у зв’язку з діяльністю у США російських хакерів, з незрозумілих причин був перенесений. У своєму Twitter Трамп написав, що брифінг, швидше за все, відбудеться завтра, 6 січня, і припустив, що перенесення пов’язане з необхідністю зібрати доказову базу. “Брифінг розвідки щодо російських хакерів відкладено до п’ятниці, 6 січня. Можливо, треба було більше часу, щоб обґрунтувати справу. Дуже дивно”, – написав Дональд Трамп.
Тим часом минулого тижня була опублікована відкрита версія доповіді про хакерські атаки з Росії. Кампанію активності, яку здійснили російські військові і цивільні розвідслужби, ФБР і Міністерство нацбезпеки США назвали Grizzly Steppe. У доповіді, зокрема, наголошується, що протягом президентської кампанії в США сайт WikiLeaks публікував десятки пакетів даних з листування членів штабу Гілларі Клінтон.
Водночас новому президенту буде вкрай непросто кардинально змінити зовнішню політику Сполучених Штатів. “Спроби скасувати останні антиросійські санкції Барака Обами зустрінуть жорстку відповідь з боку Конгресу”, – попередив член Палати представників від штату Каліфорнія, демократ Адам Шифф в інтерв’ю ABC News. За його словами, Конгрес насправді налаштований на ще більше посилення санкцій відносно Москви. Він нагадав, що з такою ініціативою виступили і демократи, і республіканці, назвавши в цьому контексті імена сенаторів-республіканців Джона Маккейна і Ліндсі Грема. На думку Шиффа, те, що було зроблено адміністрацією Барака Обами, “недостатньо для стримування Росії”. 
Також конгресмен розкритикував Трампа за те, що той поставив під сумнів висновки американської розвідки щодо причетності Росії до хакерських атак з метою вплинути на результат президентських виборів. “Це безумовна думка розвідтовариства і, чесно кажучи, всіх членів Комітету з розвідки в Конгресі, демократів і республіканців. Ні у кого з нас не виникло питань з цього приводу. Єдиний, у кого вони виникли, це, мабуть, Дональд Трамп”, – підкреслив Адам Шифф.
Зрештою, чекати залишилося недовго. На 11 січня в Нью-Йорку запланована перша офіційна прес-конференція Дональда Трампа. Зазначимо, що й тут скандальний мільярдер зламав стереотипи. Зазвичай у США новообраний президент проводить зустріч із журналістами через кілька днів після виборів. Як зазначає CNN, такий звичай є даниною поваги до ЗМІ, водночас Трамп під час передвиборної кампанії неодноразово критикував та відверто ображав журналістів. Свою обіцянку провести в середині грудня 2016 року велику прес-конференцію, щоб розповісти, як він має намір розпоряджатися бізнесом, щоб уникнути конфлікту інтересів під час виконання обов’язків глави держави, новий глава Білого дому скасував без жодних пояснень. Побачимо, чим він приголомшить американців і світ 11 січня. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
13.7958 / 4.08MB / SQL:{query_count}