Узяв хабар – скинули з гелікоптера

Президент Філіппін Родріго Дутерте зробив чергову сенсаційну заяву

фото: wordpress.com
Причому глава держави зізнався, що вже робив це раніше, повідомляє видання Philippine Star. “Якщо ви корумповані, то я посаджу вас на вертоліт і скину на шляху до Маніли”, – сказав президент Філіппін під час публічного виступу в провінції Південний Камарінес. “Я робив це раніше, чому б мені не зробити це знову?” – додав філіппінський лідер.
Далі він описав випадок, коли виштовхав з гелікоптера людину, підозрювану у викраденні громадянина Китаю. Викрадачі зажадали від родичів заручника викуп, але коли ті заплатили, бранця все одно жорстоко вбили. За словами Дутерте, інцидент стався під час його роботи на посаді мера міста Давао.
Зазначимо, що Родріго Дутерте вважається найскандальнішим главою держави у світі. Під час інавгураційної промови в травні цього року – після перемоги на президентських виборах – він заявив дослівно наступне: “Адольф Гітлер знищив три мільйони євреїв (насправді шість – “Пошта”). На Філіппінах є три мільйони наркоманів. Я був би щасливий убити їх. Якщо у Німеччині був Гітлер, у Філіппін є...”.
Тут Родріго Дутерте зробив драматичну паузу і жестом руки вказав на самого себе.
71-річний політик переміг на виборах президента Філіппін не в останню чергу завдяки обіцянкам покінчити зі злочинністю і наркоторгівлею в країні за півроку. Методи прості – вбивати усіх бандитів і наркоторговців і скидати їх тіла в бухту Маніли.
30 червня у палаці Малаканьянг, поклавши руку на Біблію, Родріго Дутерте прийняв присягу як 16-ий президент Філіппін. “Якщо торговці наркотиками живуть поруч із вами, будь ласка, телефонуйте в поліцію, а якщо у вас є зброя – вбивайте їх самі. Убийте наркоторго­вця – і я дам вам медаль!” – ця інавгураційна промова нікого не залишила байдужим. 
Причому слова Дутерте не розходяться з ділом. Будучи впродовж 22 років мером міста Давао (майже два мільйони населення), він офіційно підтримав діяльність добровольчих “ескадронів смерті”, що карали злочинців, яким вдавалося уникати суду. Правозахисники стверджують, що за час його роботи на посаді мера міста в Давао було вбито понад тисячу осіб, пов’язаних, на думку співробітників місцевих правоохоронних органів, із криміналом. 
Мер-каратель діяв винахідливо. Зокрема спробував позбавити наркоторговців клієнтури, запропонувавши кожному наркоману щомісячну допомогу дві тисячі песо (близько
40 доларів США), якщо той прийде до мера і поклянеться “зав’язати”. Але хитрі наркомани витрачали отримані гроші на чергову дозу, і грізний мер проголосив новий лозунг: “Швидкі страти порушників закону залишаються найефекти­внішим способом боротьби з криміналом!”.
Згідно з даними ООН, з моменту його вступу на посаду президента Філіппін 30 червня 2016 року в країні були  вбиті близько 1000 осіб (на додачу до тієї тисячі, що були замордовані за час його роботи на посаді мера в Давао), причетних до наркоторгівлі. У багатьох випадках, як стверджують експерти ООН, підозрюваних вбивали поліцейські під час затримання – “через вчинення збройного спротиву”. Зброю підкидали до вже мертвих тіл, щоби створити видимість спротиву. Як кажуть міжнародні правозахисники, подібні позасудові розправи є елементом так званої “Філіппінської війни”, яку проголосив новий президент країни, публічно пообіцявши знищити десятки тисяч злочинців.
Зазначимо, що міжнародна критика викликає бурхливу реакцію скандального глави держави. В серпні цього року Родріго Дутерте заявив, що його країна може вийти зі складу Організації Об’єднаних Націй, і запропонував Китаю та країнам Африки створити новий глобальний міжнародний орган. Так глава Філіппін відреагував на заяву спеціального доповідача ООН з проблеми позасудових страт Аньєс Калламар, яка заявила, що заклики Родріго Дутерте вбивати без суду і слідства ймовірних наркодилерів є надмірним і безвідповідальним кроком, який рівносильний злочину. Реакція головного філіппінця виявилась досить емоційною: “Можливо, нам слід відокремитися від ООН. Навіщо нам вислуховувати такі дурниці?”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
16.2504 / 4.09MB / SQL:{query_count}