Найбільше журналістів гине в Сирії

Цього року в світі загинули 74 журналісти, найбільше – у Сирії

Про це йдеться в звіті організації “Репортери без кордонів”. Серед загиблих – 57 професійних журналістів (торік їх було 67), дев’ять громадянських журналістів і ще восьмеро людей, які співпрацюють зі ЗМІ. В Україні вбили одного журналіста – Павла Шеремета, одного з керівників інтернет-видання Українська правда, авто якого підірвали у центрі Києва вранці 20 липня. В цій справі за п’ять місяців поліція не встановила ні виконаців, ні замовників.
Як повідомляє Комітет захисту журналістів (CPJ), збройні конфлікти в Сирії, Іраку, Ємені, Лівії, Афганістані та Сомалі забрали життя 26 журналістів, які висвітлювали хід бойових дій. Найнебезпечнішою країною ось уже п’ятий рік поспіль залишається Сирія. У ній 2016 року вбили щонайменше 14 журналістів (стільки ж, як і в 2015-ому). Загалом за час громадянської війни в цій країні загинуло щонайменше 107 працівників засобів масової інформації.
Як зазначається у повідомленні, журналісти ризикують не тільки загинути безпосередньо під час бойових дій, а й бути викраденими або вбитими бойовиками “Ісламської держави” чи іншими радикальними угрупованнями. Встановлено, що ІДІЛ відповідальна за зникнення щонайменше 11 журналістів за період з 2013 року.
Комітет захисту журналістів також звертає увагу на посилення самоцензури в деяких країнах. Зокрема, у Росії, де з 2013 року не зареєстровано жодного вбивства працівників масової інформації, котрі наважуються висвітлювати такі гострі теми, як корупція і порушення прав людини, журналістів систематично відключають від каналів зв’язку, обмежують їхні права за допомоги ухвалення відповідних законів і правил, закривають редакції та вдаються до інших форм переслідування, включно з погрозами тюремного ув’язнення або фізичної розправи.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
2.5553 / 4.34MB / SQL:{query_count}