Навколо – самі вороги

Населення Росії залякують масованою терористичною загрозою

фото: livejournal.com
Спецслужби РФ за останній час відвернули терористичні акти в Ростовській області і в Криму. Про це в четвер, 15 грудня, офіційно заявив повноважний представник президента Росії в Південному федеральному окрузі Володимир Устинов. “У Ростовській області, в республіці Крим останнім часом було попереджено терористичні акти, спрямовані на об’єкти з масовим перебуванням людей, об’єкти життєзабезпечення і військової інфраструктури”, – навів страхітливі подробиці російський чиновник. 
Про “український слід” поки що мови немає, але дивує дивний збіг у часі ще кількох новин від російських спецслужб. Отож, того самого 15 грудня Федеральна служба безпеки РФ бадьоро відрапортувала про затримання членів “диверсійного-терористичного угруповання з числа мігрантів, які готували серію резонансних терористичних злочинів у Москві в новорічні свята”. Центр громадських зв’язків ФСБ стверджує, що затримані діяли за вказівкою емісара міжнародної терористичної організації “Ісламська держава”, який координував їхні дії з Туреччини (нині нібито дуже дружня для Росії держава – “Пошта”). “Були виявлені й вилучені автоматична вогнепальна зброя і боєприпаси до неї, готові до застосування саморобні вибухові пристрої, а також значна кількість вибухової речовини для виготовлення бомби великої потужності”, – відзначили у ФСБ. Потенційних терористів було четверо: громадяни Таджикистану і Молдови, причому абсолютно незрозуміло, яким чином православні молдавани стали бойовиками “Ісламської держави”.
Того ж таки 15 грудня російські спецслужби запобігли ще одній терористичній атаці. За повідомленням Центру громадських зв’язків ФСБ, в одній з багатоповерхівок у Москві був виявлений і знешкоджений вибуховий пристрій. “Довелося евакуювати 145 осіб, з них 19 дітей”, – бідкалися співробітники російської контррозвідки. 
Ви не повірите, але знову ж таки, у четвер, 15 грудня, Федеральна служба безпеки відзвітувала про ще одних знешкоджених терористів: “У Москві була знешкоджена банда з Інгушетії у складі трьох осіб, в яких вилучено три автомати, чотири гранати, вибухівку та компоненти для виготовлення вибухових пристроїв”.
Подібні “успіхи” ФСБ із затримання такої кількості “терористів” упродовж лише одного дня викликає обгрунтовані сумніви. Те, що влада РФ давно навчилася відволікати злиденне населення гаслами на кшталт “Навколо – самі вороги”, відомо давно. Але цього разу хлопці з ФСБ явно перестаралися. Замість того, щоб видавати російській громадськості затриманих терористів “порціями”, російські контррозвідники вирішили “прогнутися” масштабно. 
Очевидно, незабаром також стануть відомі чергові сенсаційні подробиці призабутої вже справи “українських диверсантів” в окупованому Криму. Нагадаємо, що в серпні цього року російські контррозвідники заявили, що “поблизу міста Армянськ була виявлена група диверсантів, на місці зіткнення знайшли: 20 саморобних вибухових пристроїв сумарною потужністю більше 40 кг у тротиловому еквіваленті, протипіхотні та магнітні міни, а також гранати і спецзброю, що перебувають на озброєнні спеціальних підрозділів Збройних сил України”. 
Відрапортували і про захоплення полонених. Щоправда, ватажок “диверсантів” Євген Панов чомусь виявився не кадровим офіцером української розвідки, а скромним водієм автобуса з Енергодара. Тож від гріха подалі справу почали потроху заминати. Але тепер, напевно, спробують ще раз використати з метою залякування пересічних росіян.
Зрозуміло, що в умовах “постійної терористичної загрози” вести мову про будь-яку опозиційну до режиму Володимира Путіна діяльність якось навіть незручно. З іншого боку, за цих обставин прислів’я “Кашу маслом не попсуєш” може не спрацювати. Нагнітання істерії щодо “ворожого оточення” здатне дати зворотній ефект: пересічні росіяни просто перестануть вірити в цілі армії “терористів та диверсантів” з ісламських республік колишнього СРСР та України, які нібито готові висадити в повітря мало не третину московських багатоповерхівок та втопити Крим у хвилях Чорного моря. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7747 / 4.38MB / SQL:{query_count}