“Яструби свободи” підірвали стадіон

Увечері в суботу, 10 грудня, два потужних вибухи прогриміли в Стамбулі біля стадіону Vodafone Arena після матчу футбольних клубів “Бешикташ” і “Бурсаспор”

Одна з бомб була в замінованій машині біля автобусу зі спецназом поліції, іншу привів у дію смертник у парку поруч зі стадіоном.
Кількість жертв теракту, станом на вчорашній день, становила 44 особи, більше 150 поранених знаходяться в лікарнях. Відповідальність за подвійний теракт узяло на себе курдське угрупування “Яструби свободи Курдистану”. В поширеній після вибухів заяві бойовики повідомили, що метою атаки “був не турецький народ, а співробітники поліції”. Дійсно, більшість загиблих і поранених – офіцери правоохоронних органів. Кілька років тому “Яструби свободи” відокремилися від Робітничої партії Курдистану (головна політична організація курдського народу), пояснивши це незгодою з готовністю лідерів РПК вести переговори з турецькою владою. 
У відповідь на теракт, турецькі спеслужби розгорнули справжнє полювання на політиків, журналістів та громадських діячів курдського походження. Лише вчора, 12 грудня, антитерористичні загони поліції затримали майже 120 осіб, відомих активним відстоюванням прав курдської меншини в країні, повідомляє місцевий часопис Hurriyet. А загалом турецькі правоохоронці затрмиали майже 250 людей. За словами міністра внутрішніх справ Туреччини, всім затриманим висунуте обвинувачення в терористичній пропаганді. Крім того, проведено десятки обшуків у представництвах політичних партій, редакціях газет та радіо, а також офісах фірм, що належать курдам. Неділя, 11 грудня, була оголошена в Туреччині Днем національної жалоби. За даними українського Міністерства закордонних справ, під час вибухів біля стадіону в Стамбулі жоден громадянин України не постраждав. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6442 / 4.06MB / SQL:{query_count}