Президент проти українців

У Перемишлі під час “Маршу перемиських і львівських орлят” звучали антиукраїнські гасла

фото: ppstatic.pl
Між Україною та Польщею – черговий дипломатичний скандал. У суботу, 10 грудня, у польському місті Перемишль учасники “Маршу орлят перемиських і львівських”, що відбувся під патронатом президента міста (так у Польщі іменується посада мера) Роберта Хоми, скандували “Смерть українцям!” та “Перемишль і Львів – завжди польські!”. Більше того, серед організаторів виявилися депутат Сейму Войцех Бакун, і дві державних установи – Культурний центр Підкарпатського воєводства в Перемишлі та Інститут національної пам’яті з Ряшева.
Об’єднання українців у Польщі (ОУП) обурене цим інцидентом. Його керівники стверджують, що у Перемишлі вже далеко не вперше під час публічних заходів спостерігаються антиукраїнські дії в рамках відзначення патріотичних урочистостей. “До ескалації такого типу дій призводить згода на публічне пропагування ненависті на національному ґрунті, а також поблажливе ставлення з боку державної і місцевої влади”, – йдеться в зверненні ОУП.
Як наголошують в організації, найбільше обурення викликала участь в марші об’єднання “Табір великої Польщі” (OWP), оскільки саме воно взяло на себе відповідальність за знищення восьми українських місць пам’яті в 2015-2016 роках, а її члени не приховують проросійських симпатій і участі у військово-навчальних таборах у Росії. Голова ОУП Петро Тима зазначив, що під приводом вшанування польських героїв відбувається нагнітання антиукраїнських настроїв. Він додав, що під час подібних маршів також виникає питання ревізіонізму: “Учасники маршів публічно говорять про польський Львів, тому є питання до польських державних установ: чи вони підтримують такого роду заклики?”.
Відреагувало й українське МЗС. Як заявив посол України у Республіці Польща Андрій Дещиця, Київ звернеться до офіційних польських органів з проханням розслідувати інцидент з озвученням антиукраїнських гасел під час маршу в Перемишлі. “Ми засуджуємо будь-які дії і заклики, які ведуть до національної ворожнечі, і звернемося до польських офіційних структур з проханням розслідувати цей інцидент і покарати винних”, – зазначив він.
Нагадаємо, що два роки тому під час подібного заходу учасники походу, проходячи повз Український народний дім, скандували “znajdzie siк kij na banderowski ryj!” (переклад з польської: “знайдеться кий на бандерівське рило”).
А на початку липня цього року чималого розголосу наробила заборона на в’їзд до Польщі українського гурту Ot Vinta та не надто приємна для офіційного Києва заява колишнього польського президента Aлександра Кваснєвського. Лідер Ot Vinta Юрій Журавель розповів, що в гурту був запланований концерт в тому ж таки Перемишлі в рамках фестивалю “Ніч на Івана Купала”, який місцева українська громада проводить yпродовж 10 років поспіль. Причому гурт мав запрошення від Об’єднання українців у Польщі. 
Однак, концерт було скасовано через наполягання місцевої організації вболівальників футбольного клубу “Полонія”, представники якої звинуватили українських музикантів у “просуванні бандерівської ідеології”.
Тоді додав олії на українсько-польську пательню й колишній президент Польщі Aлександр Кваснєвський, який заявив, що Україні не варто й мріяти про вступ до НАТО. Виступаючи на заході Фонду імені Кербера у Варшаві, він зазначив: “Україні варто відмовитися від своєї мрії стати членом НАТО. Так само не варто зараз говорити і про досягнення мети стати повноправним членом Європейського Союзу”.
11 листопада цього року під час Маршу незалежності у Варшаві члени організації “Національна вільна Польща” демонстративно спалили прапор України, вигукуючи при цьому націоналістичні гасла.
Зазначимо, що Польський аналітичний центр CBOS, що проводить щорічні опитування думки поляків про українців, стверджує: вона неухильно змінювалася на краще і кількість прихильників зросла з 12% у 1993 році до 34% у 2008-ому. Однак восени 2016 року динаміка вперше стала зворотньою: кількість симпатиків України (27%) поступилася кількості недружньо налаштованих громадян Польщі (34%).

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
14.7740 / 4.09MB / SQL:{query_count}