Пентагон очолить “скажений пес”

Генерал Джеймс Меттіс називає агресію Росії проти України у Криму та на Донбасі “значно серйознішою”, ніж вважають у Вашингтоні та ЄС

фото: NBC
Новообраний президент США Дональд Трамп заявив, що призначить новим міністром оборони генерала Джеймса Меттіса, який 44 роки прослужив у морській піхоті. Майбутній глава Пентагону має майже офіційно прізвисько “скажений пес” і запам’ятався тим, що нещадно критикував Барака Обаму за недостатню військову підтримку союзників, заявляв, що Америка страждає на “стратегічну атрофію” та називав агресію Росії проти України у Криму та на Донбасі “значно гострішою, значно серйознішою”, ніж вважають у Вашингтоні та ЄС. 
“Через націоналістичні настрої, які роздмухує президент Володимир Путін, йому або його спадкоємцям буде дуже-дуже складно відвернутися від деяких заяв про Захід, які він зробив”, – впевнений Меттіс. Він також зазначав, що в той же час у президента Росії є проблеми в його власній країні – “з ісламістами, які загрожують внутрішній стабільності”. Також Путін, на думку відставного генерала, хоче “розірвати НАТО на шматки”.
66-річний Джеймс Меттіс, який у 2013 році пішов з посади глави центрального командування США, часто говорив, що Вашингтону бракує цілісної стратегії на Близькому Сході і наголошував на необхідності протистояння політичному ісламу. 
Свої ідеї він невтомно втілював на практиці. “Будь ввічливий, будь професійний, але май план на випадок, якщо треба буде вбити будь-кого, з ким ти зустрінешся”, – саме це радив у 2003 році морським піхотинцям в Іраку генерал Джеймс Меттіс. Він брав участь ще в першій війні в Перській затоці в 1991 році, коли командував десантним штурмовим батальйоном, потім був Афганістан, де “скажений пес” Меттіс керував цілим оперативно-тактичним угрупованням. Він також очолював дивізію морської піхоти під час вторгнення в Ірак в 2003 році, і зіграв важливу роль під час знаменитої битви за Фаллуджу. Генерал Меттіс навіть написав спеціальний посібник з протидії ісламським бойовикам. 
Однак звичка “скаженого пса” не лізти за словом в кишеню і вроджена здібність у дуже колоритний спосіб формулювати свої думки викликала як захоплення, так і серйозну критику на його адресу. Так, у 2005 році генерал Меттіс отримав прочухана за свій виступ перед військовослужбовцями на базі в Сан-Дієго. “Прикольно постріляти деяких людей, – сказав він тоді. – Я вам скажу відверто – я люблю добру бійку”. “Ви їдете в Афганістан – там є хлопці, які луплять жінок за те, що ті не наділи чадру. Я вам так скажу – в цих хлопців немає нічого мужнього. Так що стріляти по них – до дідька весела штука”, – продовжив свою думку генерал. Представник командування Корпусу морської піхоти США заявив, що після цього з генералом була проведена відповідна виховна бесіда, і що той погодився, що йому слід більш ретельно підбирати слова.
Щоправда, поки що призначення обранця Дональда Тампа, який, нагадаємо, теж відомий своїм довгим язиком, залишається під питанням. Справа в тому, що згідно з американським законодавством, генерал може зайняти пост міністра оборони лише через сім років після своєї відставки. Генерал Джеймс Меттіс пішов у відставку лише три роки тому, і, відповідно, для того, щоб очолити Пентагон йому буде потрібен офіційний дозвіл Конгресу США. Якщо його кандидатура буде схвалена конгресменами, то він стане лише другим в історії Америки генералом у відставці, який очолив міністерство оборони. Першим у 1950 році був Джордж Маршалл.

Пряма мова Джеймса Меттіса

“Я не втрачаю сну, переживаючи через можливість зазнати поразки. Я навіть не знаю, як це слово пишеться”.
“Коли ти перший раз когось застрелив, це не можна назвати незначною подією. Але при цьому на світі є виродки, яких просто необхідно пристрелити”.
“Я прийшов до вас з миром. Зі мною немає артилерії. Але я вас благаю зі сльозами на очах: навіть не намагайтеся мене обдурити, інакше мені доведеться всіх вас убити”.
“Найважливіші шість дюймів на полі бою знаходяться у вас між вухами”.
“Немає нічого кращого, ніж коли в тебе стріляють і промахуються. Це приголомшливе відчуття”.
Джерело: San Diego Union Tribune


коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
8.1075 / 4.09MB / SQL:{query_count}