В Євросоюзі буде новий учасник

Європейський Союз прийняв заявку Боснії і Герцеговини на членство в цій організації

Рада ЄС у своєму висновку наголосила, що “майбутнє Західних Балкан – у Європейському Союзі”, передає Німецька хвиля.
У документі Рада ЄС наголошує, що “прогрес кожної держави на шляху до європейської спільноти залежить від її індивідуальних зусиль, спрямованих на те, щоб відповідати критеріям до вступу, а також дотримуватися процесу стабілізації та асоціації, який проходять країни, що висловили бажання приєднатися до ЄС”.
Тепер Європейська Комісія мусить визначити, чи відповідає Боснія і Герцеговина необхідним критеріям, щоб отримати статус держави-кандидата на членство. ЄС, зокрема, оцінить економіку країни, дотримання у ній прав людини і принципів верховенства права, а також інших зобов’язань, які беруть на себе країни-члени. Як кажуть експерти, цей процес триватиме близько року.
Прем’єр-міністр Боснії і Герцеговини Деніс Звіздич заявив, що прийняття Євросоюзом заявки його країни стало “історичним моментом для європейського шляху і європейського майбутнього Боснії і Герцеговини”. 
Нагадаємо, що Угоду про стабілізацію та асоціацію з Європейським Союзом ця балканська країна підписала в 2008 році. У лютому 2016-го Сараєво подало заявку на вступ до ЄС. Однак тоді Сербська автономія у складі Боснії і Герцеговини відмовилась виконувати основні умови Брюсселя (як стверджують експерти, за вказівкою з Москви). Внаслідок тиску з боку ЄС у липні 2016 року Сербська автономія була змушена погодитися на запропоновані умови. 
Наступна в балканській черзі – власне Республіка Сербська зі столицею в Бєлграді, яка ще в 2012 році отримала офіційний статус держави-кандидата на вступ до Європейського Союзу. Серби вже зараз можуть подорожувати країнами Шенгенської зони без отримання візи.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
6.0859 / 4.07MB / SQL:{query_count}