Димова завіса

Фігурантку контрабандного скандалу досі не звільнили з МЗС

Той самий “дипломатичний вантаж” на 620 тисяч гривень, фото: ДПСУ
Скандальна історія навколо спроби контрабанди цигарок на 620 тисяч гривень, до якої була напряму причетна перший секретар посольства України у Словаччині Оксана Ліщишин, завершилася гучним пшиком. Одразу кілька джерел Європейської правди повідомили, що жіночка не пошкодувала коштів на юристів, щоб зупинити процес звільнення з Міністерства закордонних справ. 
“Так, вона справді знайшла адвокатів і ходила тут, в МЗС, пояснюючи, що жодної вини за нею немає, а МЗС відповість за наклеп”, – розповів один зі співрозмовників Європейської правди. І найцікавіше, що формально дипломат права. Адже з цигарками зловили не її, а її чоловіка…
А починалася ця історія так: 21 травня цього року в “зелений коридор” на пункті пропуску “Лужанка”, що на українсько-угорському кордоні, заїхав мікроавтобус марки VW Transporter з дипломатичними номерами. Водій поважно помахав дипломатичним паспортом та листом посольства України в Словаччині, у якому стверджувалося, що в автомобілі перевозиться дипломатичний вантаж, який, відповідно до законодавства, не підлягає контролю.
Далі на кордоні зчинився ґвалт. “Через те, що у транспортного засобу були затоновані вікна, у працівників митного постa не було можливості здійснити візуальний огляд вантажу без відкриття авто. В присутності співробітників УСБУ в Закарпатській області запропоновано громадянину надати можливість здійснити візуальний огляд VW Transporter, на що громадянин заявив, що в транспортному засобі знаходиться дипломатичний вантаж і без дозволу та присутності представника МЗС він відмовляється надавати доступ”, – заявило тоді управління Державної фіскальної служби України в Закарпатській області.
Водій зчинив скандал, погрожував викликом консула, але наполегливі митники зв’язалися з МЗС України і отримали дозвіл оглянути мікроавтобус. “При огляді автомобіля виявлено, що в салоні та конструктивних порожнинах кузова знаходяться 56 890 пачок цигарок вітчизняного виробництва з акцизними марками України, а саме: 25 090 пачок LD Red, 24 610 пачок LD Blue, 490 пачок LD Blue Limited, 6 700 пачок Pall Mall Low Smoke Smel”, – повідомили у прес-службі ДФС. Загальна вартість контрабандного курива – 620 тисяч гривень.
Уже незабаром дипломатичні реверанси закінчилися. Обтічні формулювання замінили чіткі і конкретні факти. Як повідомив офіційний сайт голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля, контрабанду намагався провезти чоловік першого секретаря посольства України у Словаччини Оксани Ліщишин Сергій. Охоронний лист, в якому йшлося, що в автомобілі нібито перевозиться дипломатичний вантаж, був підписаний дружиною контрабандиста.
Зрозуміло, що приховати скандал такого масштабу не вдалося. Уже наступного дня заступник міністра закордонних справ, керівник апарату МЗС Вадим Пристайко був змушений скликати в Києві екстрений брифінг, на якому бив себе у груди, заявляючи, що його відомство рішуче налаштоване ретельно розслідувати цю справу. Покарання не забарилося – через кілька днів Президент України Петро Порошенко підписав указ про звільнення з посади Надзвичайного і Повноважного посла України в Словацькій Республіці Олега Гаваші. 
Останній, прямо скажемо, персона неоднозначна, але ж головним винуватцем був не він. Охоронний лист про перевезення нібито дипломатичного вантажу підписав не посол Олег Гаваші, а перший секретар посольства України у Словаччині Оксана Ліщишин. А за кермом напханого контрабандними цигарками мікроавтобуса був її законний чоловік.
І навіть за цієї очевидної ситуації в Міністерстві закордонних справ кажуть, що не можуть звільнити скандального співробітника, оскільки Оксана Ліщишин відмовилася добровільно звільнятися з дипломатичної служби. “Наразі, до завершення розслідування і відповідних висновків, ми не маємо правових підстав для звільнення пані Ліщишин. Тому після завершення довготермінового відрядження відповідним наказом МЗС першому секретарю посольства України в Словаччині О. Ліщишин було надано відпустку терміном 77 днів”, – йдеться у відповіді МЗС на інформаційний запит Української правди. 
А найцікавіше, що зник ключовий доказ – підроблений лист про “дипломатичний вантаж”. Куди він подівся – ніхто пояснити не може.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.9488 / 4.09MB / SQL:{query_count}