Донецька провокація в Чехії

Громадяни обурені: “Ми не хочемо терористичної організації ДНР у нашій країні!”

Острава – третє за величиною місто Чехії, неофіційна столиця місцевої вугільної галузі фото: kentavr.cz
Нещодавно депутати чеського парламенту виявили в своїх електронних скриньках запрошення на відкриття в місті Острава якогось “Представницького центру Донецької народної республіки” (Zastupitelskе centrum DNR), підписаного “почесним консулом ДНР у Чеській Республіці” (причому з граматичною помилкою в тексті, написаному чеською мовою). МЗС Чехії негайно відреагувало на це офіційною заявою, вказавши, що “не визнає ДНР державою і не підтримує з її представниками жодних дипломатичних відносин, а також вважає неприпустимим самовільне використання звання “почесний консул”. 
Заступник директора прес-відділу міністерства закордонних справ Чехії Ірена Валєнтова наголосила: “Те, що дехто називає представництвом, або представницьким центром, Донецької народної республіки, насправді є громадською організацією, зареєстрованою крайовим судом Острави. Ми його не вважаємо ні дипломатичною місією, ні консульством. МЗС Чехії з цією організацією контактів не має і мати не збирається”.
Не дрімали й українські дипломати. Тимчасовий повірений у справах України в Чеській Республіці Зіновій Гошовський зробив таку заяву: “Для будь-якої нормальної людини це виглядає як явна провокація на території Чеської Республіки, яку в контексті російської агресії проти України слід розглядати як частину ідеологічної гібридної війни Російської Федерації проти нашої держави і всього цивілізованого світу. До того ж дана акція виглядає як очевидне і зухвале знущання у відношенні до демократичних інститутів і процедур західної цивілізації. Ми повністю ігноруємо цю провокацію, оскільки жодна країна світу не визнає самопроголошену ДНР, і ніякі відносини, особливо дипломатичні або консульські, з цим формуванням не можуть ні встановлюватися, ні підтримуватися”.
“Думаю, це робилося для того, щоб виглядало, ніби так звана “Донецька народна республіка” вступила у офіційний контакт з Чеською Республікою. З моєї точки зору, головне, що наше МЗС відразу заявило, що Донецька народна республіка – невизнаний об’єкт, у якого немає жодних дипломатичних чи інших відносин з Чеською Республікою, а ДНР – це ніщо інше, як окупована частина території Донецької області України”, – заявив Radio Praha відомий чеський політолог Міхал Романцов.
На його думку, Чехія була невипадково обрана для такого провокаційного кроку. “Наш президент Мілош Земан неодноразово заявляв, що в Східній Україні триває громадянська війна. Кілька разів він підтримав офіційну позицію Кремля щодо даної ситуації. Деякі чеські активісти не раз їздили на окуповану частину Донбасу, давали там інтерв’ю. Можливо, вони відчувають, що президент Чехії якось схвалює їхні публічні виступи”, – каже Міхал Романцов.
Відреагували на провокацію й пересічні чехи. Відкриття центру самопроголошеної ДНР у готелі Mercure в Остраві супроводжувалося акціями протесту, учасники яких тримали плакати з написом “Ми не хочемо терористичної організації ДНР у нашій країні!”. “Це велике шоу для російської пропаганди. Коли неіснуючі “держави”, які виникли завдяки насильству і окупації, відкривають фіктивні консульства, запрошують чеських депутатів і змушують звернути увагу на себе, а насправді поразку терпить Чеська держава і демократія”, – заявив журналістам один із демонстрантів Отакар ван Гемюнден.

P.S. Чеське видання CTK написало, що міністерство закордонних справ Чехії має намір звернутися в крайовий суд міста Острава з вимогою ліквідувати громадське об’єднання, яке називає себе “представницьким центром ДНР”. Зазначається, що він був офіційно зареєстрований 13 червня цього року як некомерційна громадська організація, засновницею якої є  якась Нела Ліскова. Власне вона незаконно іменує себе “почесним консулом ДНР у Чеській Республіці”. Тимчасовий повірений у справах України в Чеській Республіці Зіновій Гошовський теж вимагає, щоби через суд зі статуту Zastupitelskе centrum DNR були вилучені такі фрази, як “співпраця суб’єктів Чеської Республіки та Донецької народної республіки”, які свідчать про те, що де-юре крайовий суд Острави визнає це терористичне формування.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
11.6597 / 4.09MB / SQL:{query_count}