“Метою влади в Москві була катастрофа літака з Качинським”

Неспростовні докази цього Варшава обіцяє оприлюднити у жовтні

фото: beyond.ua
Як заявив міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич, влада країни збирається незабаром оприлюднити раніше невідомі матеріали, що стосуються авіакатастрофи під Смоленськом 2010 року, в якій загинув президент Польщі Лех Качинський, повідомляє Радіо Польща.
За словами міністра, мова йде про нові записи розмов екіпажу президентського Ту-154М. Зокрема, він заявив, що будуть представлені докази того, що “метою дій російських диспетчерів і влади в Москві була катастрофа літака з президентом Качинським і всією делегацією на борту”.
“Ми маємо зараз справжні докази, в тому числі ті, які приховувала попередня комісія з розслідування Смоленської катастрофи”, – заявив Антоні Мацеревич. За його словами, матеріали, що стосуються катастрофи, будуть оприлюднені в жовтні цього року.
Нагадаємо, що під час заходу на посадку на летовище російського Смоленська 10 квітня 2010 року з нез’ясованих досі причин зазнав аварії президентський Ту-154М – всі 96 людей, які були на борту, загинули, зокрема: президент Польщі Лех Качинський з дружиною, представники політичної та військової еліти Республіки Польща. Всі вони прямували до Катині – місця масової страти радянським режимом польських військовополонених – для участі у жалобних заходах.
Розслідування Смоленської трагедії триває вже шість років й досі не дійшло остаточного висновку щодо причин катастрофи. Винних нібито й знаходять, однак деякі з них явно схожі на класичних офірних цапів.
Саме під цю категорію підпадає засуджений Окружним судом Варшави на початку літа 2016 року генерал Павел Белавни, який на момент катастрофи був заступником голови Бюро охорони уряду (BOR) Польщі. Його звинуватили в “неналежному виконанні обов’язків при плануванні, організації і реалізації поїздки вищих посадових осіб до Російської Федерації”. Генерал отримав півтора роки умовно з випробувальним терміном на три роки, а також штраф у розмірі 10 тисяч злотих.
За версією польської прокуратури, Белавни відповідальний, зокрема, за те, що його підлеглі завчасно не проінспектували летовище в Смоленську і за те, що авіаційні маршрути президентського літака не були вивчені. Генерал свою провину категорично не визнав. І правильно: згідно з документами, польське Бюро охорони уряду провело ретельну перевірку президентського літака Ту-154М перед польотом 10 квітня 2010 року. А перевірка летовища в іншій країні в компетенцію BOR узагалі-то не входить. 
Проте найцікавіша заява в цьому процесі прозвучала з вуст судді Окружного суду Варшави Павла Добоша. За його словами, жодні докази, які були в розпорядженні суду, не доводили гіпотезу замаху з використанням вибухових матеріалів. 
Суд дослідив усі наявні документи і з’ясував, що перед польотом до Смоленська співробітники Бюро охорони уряду провели спеціальну піротехнічну перевірку щодо можливого знаходження на борту президентського літака вибухових речовин. Таким чином версія вибуху на борту літака, на якому знаходився Лех Качинський та вище керівництво Республіки Польща, відкидається.
Нагадаємо, що за підсумками розслідування Міждержавний авіаційний комітет (виконавчий орган 11 країн колишнього СРСР у галузі цивільної авіації, який перебуває під повним впливом Росії) поклав основну відповідальність за Смоленську катастрофу на польських пілотів, які нібито вирішили не йти на запасний аеродром, попри погані погодні умови та попередження російських диспетчерів, перебуваючи при цьому під тиском з боку начальства. 
Натомість багато хто з поляків вважає однією з головних причин катастрофи порушення інструкцій з проведення польотів диспетчерами російського аеропорту “Смоленськ-Північний”. У березні 2015 року військова прокуратура Польщі навіть висунула офіційні обвинувачення проти двох російських диспетчерів. 
Щоправда, з того часу “диспетчерська” версія потроху забулася. І ось міністр оборони Польщі знову її воскресив. Щоправда, Антоні Мацеревич так і не озвучив якихось конкретних фактів. Тож залишається тільки дочекатися жовтня, коли нарешіт стане зрозуміло, чи є в слідства бодай якісь “раніше невідомі матеріали”. 

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6414 / 4.09MB / SQL:{query_count}