Анкара хоче до Євросоюзу

Туреччина має намір стати членом Європейського Союзу не пізніше, аніж за шість років – до 2023-го, коли республіка відзначатиме сторіччя

Про це заявив посол Туреччини у Євросоюзі Селім Єнель у інтерв’ю німецькому виданню Die Welt, передає Німецька хвиля.
“Вступ до ЄС 2023 року став би найвищим досягненням моєї країни. На даний момент умови для вступу не найсприятливіші, але це може швидко змінитися”, – наголосив представник Туреччини у Брюсселі. При цьому лібералізація візового режиму, з його слів, має відбутися ще до кінця поточного року.
Як стверджує дипломат, переговори турецької влади і ЄС “ідуть правильним шляхом, незважаючи на труднощі, пов’язані зі спробою державного перевороту в Туреччині”. 
Нагадаємо, що для вступу до ЄС Туреччина мусить виконати 72 умови, які стосуються зміни внутрішнього законодавства. Водночас переговори щодо запровадження безвізового режиму зайшли у глухий кут, зокрема через категоричну відмову Туреччини змінювати антитерористичне законодавство. У ЄС вважають, що в своїй нинішній формі воно може бути спрямоване на переслідування опозиції та курдських активістів.
Водночас зазначимо, що свій перший закордонний візит після невдалої спроби державного перевороту президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган здійснив до Росії, де фактично уклав угоду про спільні дії з Путіним. Зокрема, Стамбул поставив ультиматум Євросоюзу: Анкара пообіцяла припинити виконання своїх зобов’язань у рамках міграційної угоди з ЄС, якщо Брюссель не назве точної дати скасування візових обмежень для турецьких громадян. 
18 березня 2016 року Анкара і ЄС узгодили основні принципи рішення міграційної проблеми. Туреччина зобов’язалася забирати біженців, яким вдалося дістатися країн ЄС, та розміщувати їх у таборах на своїй території. В обмін на це офіційна Анкара повинна була отримати три мільярди євро і скасування візових обмежень.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.7207 / 4.05MB / SQL:{query_count}