“Ми привеземо стільки автоматів, скільки захочете”

Україна стала джерелом постачання контрабандної зброї

фото: artfile.ru
Про це йдеться у розслідуванні каналу Sky News. У матеріалі розповідається про те, що журналісти зустрілися в Румунії з однією з місцевих груп, що займається контрабандою зброї. Як відзначають британські журналісти, у багажнику авто їм продемонстрували взірці зброї та запевнили, що “могли б поставляти тисячі одиниць зброї та боєприпасів до неї”.
“Ми привеземо з України стільки автоматів з боєприпасами, скільки ви захочете”, – заявив журналістам один iз чоловіків. Повідомляється також, що, за словами контрабандистів, вони постачають зброю контрабандним шляхом з України в Румунію перед відправкою до інших країн Західної Європи і Близького Сходу. Але основним пунктом призначення була і є власне Західна Європа.
Також контрабандисти розповіли, що вони спеціалізуються на стрілецькій зброї, але мають тісні зв’язки з іншою бандою, яка продає важке озброєння, гранати, гранатомети і протипіхотні міни. Журналісти відзначають, серед показаної їм зброї були зразки сучасного озброєння високої якості, наприклад, абсолютно нові снайперські гвинтівки, зокрема Steyr австрійського виробництва у комплекті із сучасним прицілом вартістю 3000 євро. “Але на почесному місці – АК-47. Ця зброя, як вони сказали, продається до Європи найкраще протягом останніх двох років (за 1700 євро)”, – відзначає Sky News.
Натомість у Державній прикордонній службі України спростовують оприлюднену Sky News  інформацію. “Українсько-румунську ділянку кордону ми охороняємо спільно з румунськими колегами. І зараз ми можемо говорити не лише про високий рівень взаємодії, а й про те, що нам вдалося суттєво підвищити рівень протидії злочинності саме на цій ділянці. Тому, якби існували хоча б натяки на можливість переміщення зброї з України, на це однозначно б відреагували і румунські колеги”, – заявив помічник голови ДПСУ, речник відомства Олег Слободян у коментарі Інтерфакс-Україна.
Говорячи про сюжет Sky News, Олег Слободян зазначив, що в ньому демонструються зразки зброї, які насправді виробляються в Австрії. “Немає жодної доцільності контрабандистам, які показані в сюжеті, везти зброю з України, якщо поруч є Австрія”, – наголосив представник ДПСУ. Також він особливо підкреслив, що представлена в розслідуванні Sky News зброя не стоїть на озброєнні підрозділів Збройних сил України. “Усе це схоже на чергову інформаційну провокацію”, – резюмував помічник голови Держприкордонслужби.
З іншого боку – сюжет Sky News став не першим на тему контрабанди зброї з Донбасу. Наприкінці липня 2016 року агентство Reuters опублікувало статтю, в якій стверджувалося, що конфлікт на Донбасі став причиною масштабної контрабанди зброї з цього регіону. Щоправда, не в Європу, а в Росію. Так, агентство наводить слова бойовика, котрий представився Ігорем, який розповів, що поставки зброї з Донбасу до Росії набули організованого характеру.
“Якщо раніше торгували тим, що було під руками, то тепер це відбувається більш впорядковано, практично на замовлення”, – зазначив Ігор. За його словами, в основному, контрабандою займаються бойовики з російських Чечні та Інгушетії, які переправляють зброю до себе на батьківщину. 

У неділю, 7 серпня, українські правоохоронці на території Києва та Закарпатської області одночасно затримали членів злочинної групи, яка незаконно переправляла громадян країн Південно-Східної Азії до Європейського Союзу через державний кордон України з Угорщиною. Про це повідомляє прес-служба прокуратури Чернігівської області. Документування злочинної діяльності цієї групи, до складу якої входили громадянин Шрі-Ланка і двоє громадян України, тривало із середини липня цього року. Очолював групу іноземець, який постійно проживає у Чернігові. Встановлено, що вказані особи пообіцяли трьом громадянам Індії переправити їх через державний кордон України за грошову винагороду в сумі 100 тисяч гривень. Триває досудове розслідування, готуються клопотання до суду про обрання підозрюваним запобіжних заходів у вигляді тримання під вартою.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.2774 / 3.99MB / SQL:{query_count}