Архіпелаг ТурЛАГ

Міжнародна організація Amnesty International заявила про масові побиття та зґвалтування учасників перевороту в Туреччині

фото: Reuters
Свідчення масових порушень прав людини були зібрані організацією на підставі бесід із незалежними джерелами, які побували у місцях утримання арештантів – поліцейських дільницях, переобладнаних під тюрми у спортивних центрах та будівлях судів, йдеться в заяві організації. Поліція утримує підозрюваних у стресових умовах, позбавляючи їх їжі та медичної допомоги, спілкування, застосовуючи побиття, в деяких випадках – зґвалтування. Декілька адвокатів, що працюють в Анкарі, розповіли Amnesty International, що затриманих офіцерів ґвалтували за допомогою поліцейської палиці.
Також повідомляється про жорстокі побої, в результаті яких у багатьох пі­дозрюваних зламані кістки, є синці і гематоми на обличчі, голові, тілі. Деякі з них не можуть ходити або стояти, постійно непритомніють. Причому б’ють не тільки чоловіків, а й жінок. Свідки розповіли представникам організації, що чули, як один із лікарів сказав про одного затриманого: “Дайте йому померти. Ми скажемо, що він поступив до нас уже мертвим”. Свідки розповіли Amnesty International і про те, що затримані часто утримуються в приміщеннях, які для цього не призначені. Зокрема, в поліцейському спортивному центрі в Анкарі, в центрі спорту Baєkent та стайнях клубу верхової їзди.
Нагадаємо, що в ніч проти 16 липня в Туреччині військові здійснили спробу державного перевороту. Під час придушення повстання з обидвох боків загинули близько трьох сотень людей, майже 2500 отримали поранення. Після перемоги над заколотниками турецька влада розпочала в країні масові репресії. 
Як пише британський часопис The Telegraph, були відсторонені від посад понад 50 тисяч держслужбовців, включаючи три тисячі суддів і прокурорів. Арештовано 100 генералів та адміралів, 300 співробітників президентської охорони, 42 журналісти та 31 академік. Останні опинилися за ґратами за підозрою у зв’язках із відомим ісламським богословом Фетхуллахом Ґюленом, який проживає в США, і якого Анкара вважає ідейним натхненником путчу.
Загалом під арештом опинилися понад 13 000 осіб, в основному, офіцери армії та флоту, співробітники поліції, низка відомих громадських діячів. Особливе обурення світової громадськості викликало затримання 62 вихованців стамбульської військової школи, віком від 14 до 17 років. Після початку заколоту командири школи наказали курсантам, які навіть не підозрювали про спробу державного перевороту, здати мобільні телефони, одягнути польову форму і вийти на вулиці із зброєю з порожніми обоймами. Зараз підлітків тримають за ґратами, до них не пускають ні адвокатів, ні батьків, існує підозра, що хлопців катують, вибиваючи покази на командирів училища.
Судячи з усього, президент Туреччини Реджеп Тайіп Ердоган вирішив скористатися невдалим заколотом, щоб максимально закрутити гайки в країні, знищивши будь-яку опозицію. Його й раніше звинувачували в запровадженні в країні тоталітарного стилю правління. Тепер в Ердогана з’явився реальний шанс стати новим султаном і правити Туреччиною без огляду на думку суспільства та міжнародної спільноти.

У разі, якщо Туреччина поверне смертну кару, Європейський Союз припинить переговори з країною про вступ. Про це заявив президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер, передає Le Figaro. “Якби Туреччина завтра вранці знову ввела смертну кару, ми негайно припинили б переговори, тому що країні, яка має в своєму законодавчому арсеналі страту, немає місця в Європейському Союзі”, – підкреслив президент Єврокомісії. Водночас, за його словами, так чи інакше Туреччина навряд чи протягом найближчого часу стане членом ЄС. “Я думаю, що Туреччина в тому стані, в якому вона знаходиться, не в змозі приєднатися до ЄС найближчим часом або навіть протягом більш тривалого періоду”, – наголосив Юнкер. Водночас, в Єврокомісії також заявили, що не призупинятимуть надання Туреччині коштів, передбачених для переведення її на європейські стандарти. Із 2007-го по 2013 рік ЄС надав Анкарі 4,8 мільярди євро, на період 2014-2020 років заплановані ще 4,5 мільярди. Нагадаємо, що переговори Брюсселя та Анкари щодо можливості вступу Туреччини до ЄС розпочалися ще 11 років тому. 
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
0.6717 / 4.08MB / SQL:{query_count}