Перекритий кордон: страждають і українці, і поляки

Менші черги на украї­нсько-польському кордоні, однак і дуже відчутне падіння товарообігу в прикордонній торгівлі – це результат призупинення на місяць дії угоди про місцевий (малий) прикордонний рух між Польщею та Україною, повідомляє на своєму сайті Польське радіо

Нагадаємо, тимчасові зміни пов’язані з посиленням безпеки під час проведення саміту НАТО у Варшаві, що завершився минулої суботи, а також майбутніх Світових днів молоді, що відбудуться 26-31 липня у Кракові.
Зменшення черг на кордоні та падіння товарообігу пов’язані з тим, що половина тих, що перетинали українсько-польський кордон, користувалися дією малого прикордонного руху. В прикордонному пункті пропуску Медика – Шегині в середньому щодоби митний контроль проходить близько 15 тисяч людей. Але так було до 4 липня. Після призупинення дії малого прикордонного руху ситуація змінилася. За даними Прикордонної служби Польщі, особи, котрі є власниками дозволу місцевого прикордонного руху, впродовж останніх місяців складали половину з усіх тих, хто перетинав кордон у Медиці. Водночас для того, щоб пройти усі митні формальності та контроль товарів, котрі вивозять із Польщі, а це зазвичай здебільшого будівельні матеріали та побутова техніка, все одно треба відстояти чималу чергу. 
Тим не менше Митна палата Польщі констатує не вельми втішні зміни. Як повідомляє Польське радіо, для торговельного центру “Корчова Долина”, що розташований за кілька кілометрів від прикордонного переходу в Корчовій, липень стане дуже складним місяцем. Товарообіг впав, а клієнтів – як кіт наплакав. Та й інші, колись переповнені клієнтами-українцями польські магазини стоять порожніми, констатує Польське радіо.

коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
12.5349 / 4.06MB / SQL:{query_count}