Привиди Смоленська

Причина аварії літака президента Польщі не встановлена досі

фото: beyond.ua
Незабаром у Польщі буде представлено нову реконструкцію останніх секунд польоту літака президента Лєха Качинського перед Смоленською катастрофою. Про це в ефірі телеканалу tvp.info заявив міністр національної оборони Польщі Антоній Мацеревич.
“Думаю, що вже незабаром буде представлено добре сформульовану інформацію – важливу реконструкцію подій, що спирається на хорошу роботу, яку виконала Смоленська комісія”, – заявив Мацеревич. За його словами, вона покаже, як “попередня влада упродовж останніх років обманювала поляків, і як насправді виглядали останні секунди польоту”.
Нагадаємо, що під час заходу на посадку на летовище російського Смоленська 10 квітня 2010 року з нез’ясованих досі причин зазнав аварії президентський Ту-154М – всі 96 людей, які були на борту, загинули, зокрема: президент Польщі Лєх Качинський з дружиною, представники політичної та військової еліти Республіки Польща. Всі вони прямували до Катині – місця масової страти радянським режимом польських військовополонених – для участі у жалобних заходах.
Відразу ж після трагедії на YouTube з’явилося приголомшливе відео, де чітко видно силуети кількох осіб, котрі видряпуються з-під уламків літака, а також чутно благання “не вбивати” польською мовою і звуки, схожі на постріли з короткоствольної зброї, що може свідчити про “зачистку” місця трагедії.
Родичі жертв пізніше виступали у польських засобах масової інформації з сенсаційними заявами про те, що вже після офіційно заявленого часу авіакатастрофи до них нібито телефонували з мобільних кілька пасажирів, а замість тіл загиблих (або окремих частин тіла) з Росії до них надходили рештки чужих людей або ж вантажі зі сторонніми предметами.
За підсумками розслідування Міждержавний авіаційний комітет (виконавчий орган 11 країн колишнього СРСР у галузі цивільної авіації, який перебуває під повним впливом Росії) поклав основну відповідальність за Смоленську катастрофу на польських пілотів, які нібито вирішили не йти на запасний аеродром, попри погані погодні умови та попередження російських диспетчерів, перебуваючи при цьому під тиском з боку начальства. 
Зокрема, експерти МАКу стверджували, що прямий наказ сідати, не зважаючи на туман, льотчикам віддав головнокомандувач військово-повітряних сил Польщі генерал Анджей Бласік, який узагалі-то не мав права перебувати в кабіні пілотів. 
29 липня 2012 року уряд Дональда Туска, який був політичним опонентом Качинського, опублікував остаточний звіт у зв’язку з розслідуванням катастрофи Ту-154 під Смоленськом 10 квітня 2010-го. У доповіді сказано, що однією з причин трагедії стало те, що літак занадто пізно став заходити на друге коло. При цьому наголошується, що освітлення на аеродромі в Смоленську було незадовільним, а диспетчер давав неправильні команди.
У доповіді наголошувалося, що на екіпаж літака Ту-154 чинився тиск. При цьому експерти зауважили, що звіт уряду Туска майже повністю збігався з російським документом.  
Водночас у квітні 2015 року журналісти польської радіостанції RMF FM заявили, що, згідно з розшифрованих записів, до самого моменту падіння президентського Ту-154 генерал Бласік дійсно перебував у кабіні (що категорично заборонено льотними правилами), прямо втручаючись у дії пілотів. Зокрема, саме йому приписують слова “Ми повинні зробити це” і “Помістишся, сміливіше” після сигналу про зниження літака до висоти 300 метрів. 
До речі, ще цікавіше виглядає інша частина розшифрованих розмов у кабіні пілотів. За півгодини до катастрофи на плівці чутно діалог між льотчиками: “Що це? Пиво. А ти не п’єш?” Трохи згодом голос стюардеси: “Вип’єш?”, у відповідь – “Так”. Пікантності записам додає нецензурна лайка, що звучить достатньо часто.
Зрозуміло, що ця версія дуже неоднозначна. Зокрема, Адам Гофман, член партії “Право і справедливість”, після публікації розшифровок розмов у пілотській кабіні назвав оприлюднену інформацію фейком: “Це ще одна спроба повернутися до запропонованої росіянами версії – тиск на пілотів і п’яний генерал Бласік”. 
Як би там не було, але причина аварії літака президента Польщі під Смоленськом не встановлена досі.
коментарі відсутні
Для того щоб залишити коментар необхідно
15.3702 / 4.09MB / SQL:{query_count}